Tylenol PM

Nazwa ogólna: Acetaminophen And Diphenhydramine
Klasa leku: Kombinacje przeciwbólowe

Użycie Tylenol PM

Acetaminofen jest lekiem przeciwbólowym i obniżającym gorączkę. Difenhydramina jest lekiem przeciwhistaminowym.

Tylenol PM to lek złożony stosowany w leczeniu sporadycznej bezsenności związanej z niewielkimi bólami. Tylenol PM nie jest przeznaczony do leczenia bezsenności bez bólu lub często występujących problemów ze snem.

Tylenol PM jest również stosowany w leczeniu drobnych bólów, takich jak ból głowy, ból pleców, ból stawów lub mięśni, ból zęba ból lub skurcze menstruacyjne.

Tylenol PM stosuje się także w leczeniu kataru, kichania, swędzenia nosa i gardła oraz bólu lub gorączki spowodowanej alergiami, przeziębieniem lub grypą.

Tylenol PM można również stosować do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Tylenol PM skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudne oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną, która może być śmiertelna. Może to wystąpić nawet w przypadku stosowania leku acetaminofen w przeszłości i nie wystąpiła żadna reakcja. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się. W przypadku wystąpienia tego typu reakcji nie należy nigdy więcej przyjmować żadnego leku zawierającego acetaminofen.

Lek może powodować poważne działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje:

 • silna senność;
 • bolesna lub trudne oddawanie moczu; lub
 • problemy z wątrobą – utrata apetytu, ból brzucha (w prawym górnym rogu), zmęczenie, swędzenie, ciemne zabarwienie moczu, stolce w kolorze gliny, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczy).
 • Częste skutki uboczne Tylenolu PM mogą obejmować:

 • senność;
 • zaparcia;
 • zmniejszone oddawanie moczu;
 • suche oczy, niewyraźne wizja; lub
 • suchość w ustach, nosie lub gardle.
 • To nie jest pełna lista skutków ubocznych, inne mogą zdarzać się. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Tylenol PM

  Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na chorobę wątroby lub jeśli pijesz więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie, przed zażyciem leku zawierającego acetaminofen zapytaj lekarza.

  Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy stosowanie tego leku jest bezpieczne, jeśli kiedykolwiek miałeś:

 • choroba wątroby;
 • powiększona prostata lub problemy z oddawaniem moczu;
 • astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), rozedma płuc lub inne zaburzenia oddychania;
 • jaskra; lub
 • stan, w związku z którym zażywa się warfarynę (Coumadin, Jantoven).
 • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed zastosowaniem tego leku zapytaj lekarza. Difenhydramina może spowalniać wytwarzanie mleka u kobiet.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Tylenol PM

  Stosuj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Tylenol PM przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego stosowania do czasu ustąpienia objawów.

  Nie należy przyjmować większej ilości leku Tylenol PM niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Przyjęcie zbyt dużej dawki difenhydraminy może prowadzić do poważnych problemów z sercem, drgawek, śpiączki lub śmierci.

  Tylenol PM nie jest przeznaczony do stosowania u osób w wieku poniżej 12 lat. Nie należy stosować tego leku w celu usypiania dziecka. Niewłaściwe stosowanie leków przeciwhistaminowych u bardzo małych dzieci może spowodować śmierć.

  Nie należy stosować tego leku dłużej niż 2 tygodnie w leczeniu problemy ze snem lub dłużej niż 7 dni w leczeniu objawów przeziębienia lub alergii.

  Zadzwoń do lekarza, jeśli po 3 dniach nadal masz gorączkę lub po 10 dniach (lub 5 dniach, jeśli nadal odczuwasz ból) 12-17 lat). Należy również skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy się nasilą lub wystąpi zaczerwienienie lub obrzęk.

  Jeśli konieczna jest operacja lub badania lekarskie, należy wcześniej powiedzieć lekarzowi, jeśli przyjmowano ten lek w ciągu ostatnich kilku dni.

  Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła.

  Ostrzeżenia

  Używaj Tylenolu PM dokładnie zgodnie z zaleceniami. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Przyjęcie zbyt dużej dawki difenhydraminy może prowadzić do poważnych problemów z sercem, drgawek, śpiączki lub śmierci.

  Nie należy stosować tego leku w celu usypiania dziecka. Ten lek jest stosowany nie stosować u osób w wieku poniżej 12 lat.

  Przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego leku, który może zawierać acetaminofen lub difenhydraminę, należy zapytać lekarza lub farmaceutę. Zażycie zbyt dużej dawki któregokolwiek leku może prowadzić do śmiertelnego przedawkowania.

  Picie alkoholu może zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby podczas stosowania acetaminofenu.

  Przerwać stosowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem należy natychmiast zgłosić się do lekarza, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się.

  Na jakie inne leki wpłyną Tylenol PM

  Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem Tylenolu PM z innymi lekami, zwłaszcza lekami, które mogą powodować senność (takimi jak leki opioidowe, leki nasenne, leki zwiotczające mięśnie lub leki stosowane w leczeniu lęku lub drgawek). Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach oraz lekach, które rozpoczyna się lub przestaje stosować. Dotyczy to leków na receptę i bez recepty, witamin i produktów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są tutaj wymienione.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe