Tylenol PM

Genel isim: Acetaminophen And Diphenhydramine
İlaç sınıfı: Analjezik kombinasyonları

Kullanımı Tylenol PM

Asetaminofen bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Diphenhidramin bir antihistamindir.

Tylenol PM, küçük ağrı ve sızılarla ilişkili ara sıra ortaya çıkan uykusuzluğu tedavi etmek için kullanılan bir kombinasyon ilaçtır. Tylenol PM, ağrısız uykusuzluğun veya sıklıkla ortaya çıkan uyku sorunlarının tedavisinde kullanılmaz.

Tylenol PM ayrıca baş ağrısı, sırt ağrısı, eklem veya kas ağrısı, diş ağrısı gibi küçük ağrı ve sızıların tedavisinde de kullanılır. ağrı veya adet krampları.

Tylenol PM ayrıca burun akıntısı, hapşırma, burun ve boğaz kaşıntısı ve alerji, soğuk algınlığı veya gribin neden olduğu ağrı veya ateşi tedavi etmek için de kullanılır.

Tylenol PM, bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Tylenol PM yan etkiler

Alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kurdeşen; zor nefes alma; Yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Nadir durumlarda, asetaminofen ölümcül olabilecek ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Bu, asetaminofen almış olsanız bile meydana gelebilir. geçmişte asetaminofen kullanmış ve hiçbir reaksiyon göstermemişti. Cildinizde kızarıklık veya yayılarak kabarma ve soyulmaya neden olan bir döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın. Bu tür bir reaksiyonla karşılaşırsanız, bir daha aşağıdakileri içeren herhangi bir ilacı asla almamalısınız: asetaminofen.

İlaç ciddi yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

 • şiddetli uyuşukluk;
 • ağrılı veya zor idrara çıkma; veya
 • karaciğer sorunları – iştahsızlık, mide ağrısı (sağ üst taraf), yorgunluk, kaşıntı, koyu renkli idrar, kil renginde dışkı, sarılık (cildin sararması veya gözler).
 • Tylenol PM'nin yaygın yan etkileri şunları içerebilir:

 • uyuşukluk;
 • kabızlık;
 • idrarda azalma;
 • kuru gözler, bulanık görüş; veya
 • ağız, burun veya boğaz kuruluğu.
 • Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da yan etkilerin listesi olabilir. meydana gelmek. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Tylenol PM

  Daha önce karaciğer hastalığı geçirdiyseniz veya günde 3'ten fazla alkollü içki içiyorsanız, asetaminofen içeren ilacı almadan önce doktorunuza danışın.

  Daha önce aşağıdaki durumlarla karşılaştıysanız, bu ilacın kullanımının güvenli olup olmadığını doktorunuza veya eczacınıza sorun:

 • karaciğer hastalığı;
 • prostat büyümesi veya idrara çıkma sorunları;
 • astım, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), amfizem veya diğer solunum bozuklukları;
 • glokom; veya
 • varfarin (Coumadin, Jantoven) almanıza neden olan bir durum.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışın. Difenhidramin anne sütü üretimini yavaşlatabilir.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Tylenol PM

  Tam olarak etikette belirtildiği şekilde veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tylenol PM yalnızca belirtileriniz düzelene kadar kısa süreli kullanım içindir.

  Önerilenden daha fazla Tylenol PM almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Çok fazla difenhidramin almak ciddi kalp sorunlarına, nöbetlere, komaya veya ölüme yol açabilir.

  Tylenol PM 12 yaşından küçüklerin kullanımına uygun değildir. İlacı çocuğu uyutmak için kullanmayın. Çok küçük çocuklarda antihistaminiklerin yanlış kullanımı nedeniyle ölüm meydana gelebilir.

  Tedavi amacıyla bu ilacı 2 haftadan uzun süre kullanmayın. uyku problemleri veya soğuk algınlığı veya alerji semptomlarını tedavi etmek için 7 günden uzun süre.

  3 gün sonra hala ateşiniz varsa veya 10 gün sonra (ya da 5 gün sonra) hala ağrınız varsa doktorunuzu arayın. 12-17 yaş arası). Ayrıca belirtileriniz kötüleşirse veya herhangi bir kızarıklık veya şişlik olursa doktorunuzu arayın.

  Ameliyat veya tıbbi testlere ihtiyacınız varsa, bu ilacı son birkaç dakika içinde kullandıysanız bunu önceden doktorunuza bildirin. gün.

  Oda sıcaklığında, nem ve ısıdan uzakta saklayın.

  Uyarılar

  Tylenol PM'yi tam olarak belirtildiği şekilde kullanın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Çok fazla difenhidramin almak ciddi kalp sorunlarına, nöbetlere, komaya veya ölüme yol açabilir.

  Bu ilacı çocuğun uykusunu getirmek için kullanmayın. Bu ilaç 12 yaşından küçük kişilerde kullanılmaz.

  Asetaminofen veya difenhidramin içerebilecek başka bir ilaç kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Her iki ilaçtan da çok fazla almak ölümcül doz aşımına neden olabilir.

  Asetaminofen alırken alkol içmek karaciğer hasarı riskinizi artırabilir.

  Bu ilacı almayı bırakın ve doktorunuzu arayın. Cildinizde kızarıklık veya yayılarak kabarmaya ve soyulmaya neden olan bir döküntü varsa hemen doktorunuza başvurun.

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Tylenol PM

  Tylenol PM'yi diğer ilaçlarla, özellikle de uyuşukluğa neden olabilecek ilaçlarla (opioid ilaçları, uyku ilacı, kas gevşetici veya anksiyete veya nöbet ilaçları gibi) birlikte kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Mevcut tüm ilaçlarınızı ve kullanmaya başladığınız veya kullanmayı bıraktığınız ilaçları doktorunuza bildirin. Buna reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler dahildir. Olası etkileşimlerin tümü burada listelenmemiştir.

  Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler