Vibativ

Genel isim: Telavancin
İlaç sınıfı: Glikopeptid antibiyotikler

Kullanımı Vibativ

Vibativ, belirli bakteriyel enfeksiyon türlerine sahip yetişkinleri tedavi etmek için tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte kullanılan reçeteli bir antibakteriyel ilaçtır.

Vibativ, ciddi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Telavancin ayrıca hastane ortamında bakterilerin neden olduğu pnömoniyi veya ventilatör (yapay solunum makinesi) kullanılırken gelişebilen pnömoniyi tedavi etmek için de kullanılır.

Vibativ intravenöz infüzyon yoluyla verilen bir enjeksiyondur.

Vibativ, intravenöz infüzyon yoluyla verilen bir enjeksiyondur.

Vibativ, intravenöz infüzyon yoluyla verilen bir enjeksiyondur. p>

Vibativ yan etkiler

Enjeksiyon sırasında bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Enjeksiyon sırasında kaşıntı veya karıncalanma hissederseniz veya kırmızı bir döküntü hissederseniz bakıcınıza söyleyin.

Vibativ'e karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kurdeşen; hızlı kalp atışları; zor nefes alma, bayılma; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Şu durumlarda doktorunuzu hemen arayın:

 • şiddetli mide ağrısı, sulu veya sulu ishal. kanlı (son dozunuzdan aylar sonra bile olsa);
 • hızlı veya hızlı kalp atışları, göğsünüzde çarpıntı, nefes darlığı ve ani baş dönmesi (bayılma ihtimaliniz varmış gibi) ); veya
 • böbrek sorunlarının belirtileri - çok az idrar yapma veya hiç idrar yapmama, ayak bileklerinizde veya ayaklarınızda şişlik, kilo alma veya köpüklü görünen idrar.
 • böbrek sorunlarının belirtileri - p>
 • Yaygın Vibativ yan etkileri şunları içerebilir:

 • köpüklü idrar;
 • mide bulantısı, kusma;
 • ishal; veya
 • tat alma duyunuzda değişiklikler.
 • Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da meydana gelebilir. . Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Vibativ

  Telavansine alerjiniz varsa veya belirli bir tür heparin kullanıyorsanız Vibativ'i kullanmamalısınız.

  Bazı kişiler, vankomisin adı verilen başka bir antibiyotiğe kıyasla televancin kullanmaktan dolayı daha fazla ölüm riski altında olabilir. Bu risk, önceden böbrek sorunları olan ve hastanedeyken gelişen pnömoniyi tedavi etmek için Vibativ kullanan kişilerde en yüksek düzeydedir.

  Vibativ'in sizin için güvenli olduğundan emin olmak için aşağıdaki durumlarda doktorunuza bildirin:

 • böbrek sorunları;
 • diyabet;
 • kalp hastalığı, yüksek tansiyon;
 • uzun QT sendromu (sizde veya bir aile üyenizde);
 • Vankomisine alerjiniz varsa; veya
 • rutin "INR" veya protrombin zamanı testleriniz varsa.
 • Hamile kalma şansınız varsa Vibativ'i kullanmaya başlamadan önce hamilelik testine ihtiyacınız olabilir. Yumurtalık yetmezliğiniz yoksa, tüp ligasyonu veya histerektomi geçirmediyseniz, menopozda değilseniz veya 2 yıl içinde adet görmediyseniz hamile kalabileceğiniz kabul edilir.

  Hamileyseniz Vibativ'i kullanamayabilirsiniz. Hayvan çalışmalarında telavansin doğum kusurlarına neden olmuştur. Ancak bu etkilerin insanlarda meydana gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Hamileliği önlemek için etkili doğum kontrolünü kullanın ve hamile kalırsanız doktorunuza bildirin.

  Hamileyseniz, telavansinin bebek üzerindeki etkilerini takip etmek için adınız hamilelik kayıtlarında yer alabilir.

  Vibativ kullanırken emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk olup olmadığını doktorunuza sorun.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Vibativ

  Vibativ'i tam olarak doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Reçete etiketinizdeki tüm talimatları izleyin ve tüm ilaç kılavuzlarını veya talimat sayfalarını okuyun. .

  Vibativ damar içine infüzyon şeklinde verilir. Bir sağlık uzmanı ilk dozunuzu verecektir ve ilacı kendi başınıza nasıl doğru şekilde kullanacağınızı size öğretebilir.

  Vibativ genellikle 7 ila 21 gün boyunca 24 saatte bir verilir. Bu ilacın yavaşça verilmesi gerekir ve infüzyonun tamamlanması en az 1 saat sürebilir. Doktorunuzun dozaj talimatlarına çok dikkatli bir şekilde uyun.

  Vibativ bir sıvı (seyreltici) ile karıştırılmalı ve kullanılmadan önce bir serum torbasında daha da seyreltilmelidir. İlacınızla birlikte verilen Kullanım Talimatlarını okuyun ve dikkatle uygulayın. Bu talimatları anlamadıysanız doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

  Enjeksiyonunuzu ancak yapmaya hazır olduğunuzda hazırlayın. İlacın içinde parçacıklar varsa kullanmayın. Yeni ilaç için eczacınızı arayın.

  Vibativ tedavisi öncesinde, sırasında ve sonrasında böbrek fonksiyonunuzun kontrol edilmesi gerekecektir.

  Bu ilaç bazı tıbbi testlerin sonuçlarını etkileyebilir. Sizi tedavi eden doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyin.

  Belirtileriniz hızla iyileşse bile bu ilacı reçete edilen süre boyunca kullanın. Dozların atlanması ilaca dirençli enfeksiyon riskinizi artırabilir. Vibativ, grip veya soğuk algınlığı gibi viral bir enfeksiyonu tedavi etmeyecektir.

  Kullanılmayan şişeleri buzdolabında saklayın.

  Karıştırdıktan sonra Seyrelticiyi bir şişeye aktarırsanız, karışımı bir IV torbasında daha fazla seyreltip enjeksiyonu yapmadan önce şişeyi 12 saate kadar oda sıcaklığında tutabilirsiniz. Flakonu buzdolabında saklıyorsanız daha da seyreltip 7 gün içinde kullanmanız gerekir.

  IV torbasındaki son karıştırılmış çözelti ayrıca 14 derece ile -22 derece Fahrenheit (-10 derece ile -30 santigrat derece) arasındaki sıcaklıklarda 32 güne kadar dondurularak saklanabilir.

  Her biri. flakon (şişe) yalnızca tek kullanım içindir. İçinde hâlâ ilaç kalsa bile, tek kullanımdan sonra atın.

  İğneyi ve şırıngayı yalnızca bir kez kullanın ve ardından bunları delinmeye dayanıklı "kesici aletler" kabına koyun. Bu kabın nasıl imha edileceğine ilişkin eyalet veya yerel kanunlara uyun. Çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği bir yerde saklayın.

  Uyarılar

  Bazı kişiler, vankomisin adı verilen başka bir antibiyotiğe kıyasla Vibativ kullanımı nedeniyle daha yüksek ölüm riskiyle karşı karşıya kalabilir; özellikle de böbrek sorunları olan ve hastanedeyken gelişebilecek zatürre için Vibativ kullanan kişiler.

  Hamileyseniz Vibativ'i kullanamayabilirsiniz. Hayvan çalışmalarında telavancin doğum kusurlarına neden oldu. Bu tedaviye başlamadan önce hamilelik testinin negatif olması gerekebilir.

  Vibativ'in sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, böbrek sorunları geçmişiniz varsa doktorunuza bildirin. Bu ilacı alırken böbrek fonksiyonunuzun kontrol edilmesi gerekecektir. Böbrek sorunu belirtileriniz varsa hemen doktorunuzu arayın: az idrar yapma veya hiç idrar yapmama, ayak bileklerinizde veya ayaklarınızda şişme, kilo alma veya idrarın köpüklü görünmesi.

  Eğer idrar kaçırmanız varsa hemen doktorunuzu arayın. sulu veya kanlı ishal, bilinç bulanıklığı, susuzluk, şişlik veya nefes darlığı hissi gibi ciddi yan etkiler.

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Vibativ

  Telavansin böbreklerinize zarar verebilir veya ciddi bir kalp sorununa neden olabilir. Enfeksiyonlar, astım, kalp sorunları, yüksek tansiyon, depresyon, akıl hastalıkları için başka ilaçlar da kullanıyorsanız riskiniz daha yüksek olabilir. , kanser, sıtma, HIV, osteoporoz, organ nakli reddi, bağırsak bozuklukları veya ağrı veya artrit (Advil, Motrin ve Aleve dahil).

  Başta aşağıdakiler olmak üzere diğer tüm ilaçlarınız hakkında doktorunuza bilgi verin:

 • idrar söktürücü veya "su hapı";
 • kalp ritmi ilacı;
 • kan sulandırıcı - varfarin, Coumadin, Jantoven;
 • bazı kalp veya tansiyon ilacı - Benazepril, kandesartan, kaptopril, enalapril, irbesartan, lisinopril, losartan, olmesartan, telmisartan, trandolapril, valsartan ve diğerleri; veya
 • NSAID'ler (steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar) - aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve), selekoksib, diklofenak, indometasin , meloksikam ve diğerleri.
 • Bu liste tam değil. Reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere diğer ilaçlar telavansin ile etkileşime girebilir. Olası ilaç etkileşimlerinin tümü burada listelenmemiştir.

  Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler