Vibegron

Nazwa ogólna: Vibegron
Nazwy marek: Gemtesa
Postać dawkowania: tabletka doustna
Klasa leku: Leki przeciwskurczowe układu moczowego

Użycie Vibegron

Vibegron to rodzaj leku zwany agonistą beta-3. Stosowany jest w leczeniu pęcherza nadreaktywnego. Pęcherz nadreaktywny to stan powodujący częste i nagłe parcie na mocz, które trudno opanować.

Vibegron działa poprzez aktywację receptorów beta-3 adrenergicznych w pęcherzu. Powoduje to rozluźnienie głównego mięśnia ściany pęcherza – mięśnia gładkiego wypieracza – podczas napełniania pęcherza. Rozluźnienie mięśni gładkich wypieracza pozwala na zatrzymanie większej ilości moczu w pęcherzu, co pomaga w leczeniu objawów nadreaktywnego pęcherza

Vibegron został zatwierdzony przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) w grudniu 2020 r. i wprowadzony na rynek pod marką Gemtesa w następnym roku.

Vibegron skutki uboczne

Vibegron może powodować poważne działania niepożądane, w tym:

 • niemożność opróżnienia pęcherza (zatrzymanie moczu). Vibegron może zwiększać ryzyko niemożności opróżnienia pęcherza, zwłaszcza jeśli u pacjenta występuje niedrożność ujścia pęcherza lub przyjmuje inne leki stosowane w leczeniu pęcherza nadreaktywnego. Jeśli nie możesz opróżnić pęcherza, należy natychmiast powiedzieć lekarzowi.
 • Najczęstsze działania niepożądane wibegronu obejmują:

 • zakażenie dróg moczowych
 • ból głowy
 • zatkanie nosa, ból gardła lub katar
 • biegunka
 • nudności
 • infekcja górnych dróg oddechowych
 • To nie wszystkie możliwe skutki uboczne wibegronu. Aby uzyskać więcej informacji, zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę.

  Zadzwoń do swojego lekarza, aby uzyskać poradę medyczną dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Vibegron

  Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę. Nie wiadomo, czy wibegron zaszkodzi nienarodzonemu dziecku.

  Poinformuj lekarza, jeśli karmisz piersią lub planujesz karmić piersią. Nie wiadomo, czy wibegron przenika do mleka matki. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o najlepszym sposobie karmienia dziecka, jeśli stosujesz wibegron.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Vibegron

  Zalecana dawka wibegronu to jedna tabletka 75 mg raz na dobę.

  Więcej informacji na temat dawkowania wibegronu można znaleźć w pełnej informacji dotyczącej przepisywania leku.

  Na jakie inne leki wpłyną Vibegron

  Poinformuj swojego lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym o lekach na receptę i bez recepty, witaminach i suplementach ziołowych.

  Powiedz swojemu lekarzowi szczególnie, jeśli przyjmujesz leki zawierające digoksynę. Należy monitorować stężenie digoksyny we krwi przed, w trakcie i po leczeniu wibegronem, ponieważ leczenie wibegronem może wpływać na dawkę digoksyny, którą należy przyjmować.

  Należy znać przyjmowane leki. Zachowaj ich listę, aby pokazać ją lekarzowi i farmaceucie, gdy otrzymasz nowy lek.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe