Zorvolex

Nazwa ogólna: Diclofenac
Klasa leku: Niesteroidowe leki przeciwzapalne

Użycie Zorvolex

Zorvolex to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) stosowany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu oraz objawów przedmiotowych i podmiotowych choroby zwyrodnieniowej stawów.

Zorvolex w proszku (Cambia) jest stosowany w leczeniu napad migreny. Cambia leczy jedynie ból głowy, który już się rozpoczął. Nie zapobiegnie bólom głowy ani nie zmniejszy liczby ataków.

Zorvolex można również stosować do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Zorvolex skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną, jeśli masz objawy reakcji alergicznej (pokrzywka, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy lub gardła) lub ciężką reakcję skórną (gorączka, ból gardła, pieczenie oczu, ból skóry, czerwona lub fioletowa wysypka skórna z pęcherzami i łuszczeniem się).

Przerwać stosowanie leku Zorvolex i zgłosić się do lekarza, jeśli u pacjenta wystąpi poważna reakcja na lek, która może dotyczyć wielu części ciała ciała. Objawy mogą obejmować wysypkę skórną, gorączkę, obrzęk węzłów chłonnych, bóle mięśni, poważne osłabienie, nietypowe siniaki lub zażółcenie skóry lub oczu.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli < b>objawy zawału serca lub udaru: ból w klatce piersiowej promieniujący do szczęki lub ramienia, nagłe drętwienie lub osłabienie po jednej stronie ciała, niewyraźna mowa, duszność.

< b>Zorvolex może powodować poważne skutki uboczne. Należy przerwać stosowanie leku Zorvolex i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpią:

 • pierwszy objaw wysypki skórnej, niezależnie od tego, jak łagodny jest;

 • objawy grypopodobne;
 • problemy z sercem — obrzęk, szybki przyrost masy ciała, duszność;
 • <

  Problemy z nerkami – niewielka ilość lub brak oddawania moczu, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, obrzęk rąk lub nóg, uczucie zmęczenia lub duszność;

 • problemy z wątrobą- -nudności, biegunka, ból brzucha (w prawym górnym rogu), zmęczenie, swędzenie, ciemne zabarwienie moczu, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu); lub
 • objawy krwawienia z żołądka – krwawe lub smoliste stolce, odkrztuszanie krwi lub wymiociny przypominające fusy od kawy.
 • Częste działania niepożądane leku Zorvolex mogą obejmować:

 • niestrawność, gazy, nudności, wymioty, ból brzucha;
 • <

  biegunka, zaparcie;

 • ból głowy, zawroty głowy, senność;
 • nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych;

 • swędzenie, pocenie się;
 • zatkany nos;
 • zwiększone ciśnienie krwi; lub
 • obrzęk lub ból rąk lub nóg.
 • To nie jest pełna lista skutków ubocznych i innych może wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Zorvolex

  Zorvolex może zwiększyć ryzyko śmiertelnego zawału serca lub udaru mózgu, nawet jeśli nie występują żadne czynniki ryzyka. Nie należy stosować tego leku tuż przed lub po operacji bajpasów serca (pomostowanie aortalno-wieńcowe, CABG).

  Zorvolex może również powodować krwawienie z żołądka lub jelit, które może być śmiertelne. Te stany mogą wystąpić bez ostrzeżenia podczas stosowania tego leku, zwłaszcza u osób starszych.

  Nie należy stosować leku Zorvolex, jeśli jesteś uczulony na ten lek lub jeśli kiedykolwiek miałeś atak astmy lub ciężką reakcję alergiczną po zażyciu aspiryny lub NLPZ.

  Nie używaj leku Cambia w leczeniu klasterowego bólu głowy. Nie stosuj leku Zipsor, jeśli jesteś uczulony na wołowinę lub białko wołowe.

  Powiedz swojemu lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miałeś:

 • choroby serca, wysokie ciśnienie krwi;
 • wrzody lub krwawienie w żołądku;
 • astma;
 • choroba wątroby lub nerek; lub
 • jeśli palisz.
 • Zorvolex może wpływać na owulację i podczas stosowania tego leku może być trudniej zajść w ciążę.

  Jeśli jesteś w ciąży, nie powinnaś przyjmować leku Zorvolex, chyba że tak zaleci lekarz. Przyjmowanie NLPZ w ciągu ostatnich 20 tygodni ciąży może spowodować poważne problemy z sercem lub nerkami u nienarodzonego dziecka i możliwe powikłania związane z ciążą.

  Karmienie piersią podczas stosowania tego leku może nie być bezpieczne. Zapytaj swojego lekarza o wszelkie ryzyko.

  Zorvolex nie jest zatwierdzony do stosowania przez osoby poniżej 18 roku życia.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Zorvolex

  Różne marki diklofenaku zawierają różne ilości Zorvolexu i mogą mieć różne zastosowania. Jeśli zmienisz markę, Twoje zapotrzebowanie na dawkę może się zmienić. Postępuj zgodnie z instrukcjami lekarza dotyczącymi dawki leku, którą należy przyjąć. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące marki diklofenaku otrzymywanego w aptece, zapytaj farmaceutę.

  Postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami na etykiecie recepty i przeczytaj wszystkie przewodniki po lekach. Lekarz może czasami zmieniać dawkę. Użyj najniższej dawki skutecznej w leczeniu Twojego schorzenia.

  Połykaj tabletkę w całości i nie rozgniataj jej, nie rozgryzaj ani nie łam.

  Weź tabletkę b>Zorvolex na pusty żołądek, co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.

  Rozpuścić proszek Zorvolex (Cambia) w 1 do 2 uncji wody. Nie używaj żadnego innego rodzaju płynu. Wymieszaj tę mieszaninę i wypij całość od razu. Ten lek w proszku działa najlepiej, jeśli przyjmuje się go na pusty żołądek.

  Zadzwoń do lekarza, jeśli ból głowy nie ustąpi całkowicie po zażyciu leku Cambia.

  W przypadku długotrwałego stosowania leku Zorvolex mogą być konieczne częste badania lekarskie.

  Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła. Przechowuj butelkę szczelnie zamkniętą, gdy nie jest używana.

  Ostrzeżenia

  Zorvolex może zwiększać ryzyko śmiertelnego zawału serca lub udaru mózgu. Nie należy stosować leku Zorvolex bezpośrednio przed lub po operacji bajpasów serca (pomostowanie aortalno-wieńcowe, CABG). Lek ten może również powodować krwawienie z żołądka lub jelit, które może być śmiertelne.

  Na jakie inne leki wpłyną Zorvolex

  Jeśli przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, przed zastosowaniem leku Zorvolex zapytaj lekarza. Przyjmowanie niektórych leków przeciwdepresyjnych razem z NLPZ może powodować łatwe powstawanie siniaków lub krwawień.

  Poinformuj lekarza o wszystkich swoich objawach inne leki, w szczególności:

 • leki na serce lub ciśnienie krwi, w tym leki moczopędne lub „tabletki na wodę”;
 • inne formy leków Zorvolex (Arthrotec, Flector, Pennsaid, Solaraze, Voltaren Gel);
 • rozrzedzacz krwi – warfaryna, Coumadin, Jantoven; lub
 • inne NLPZ – aspiryna, ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve), celekoksyb (Celebrex), indometacyna, meloksykam i inne.
 • Ta lista nie jest kompletna. Inne leki, w tym leki na receptę i bez recepty, witaminy i produkty ziołowe, mogą wpływać na działanie leku Zorvolex. Nie wszystkie możliwe interakcje leków są tutaj wymienione.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe