Zorvolex

Genel isim: Diclofenac
İlaç sınıfı: Steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar

Kullanımı Zorvolex

Zorvolex, hafif ila orta dereceli ağrıyı veya osteoartritin belirti ve semptomlarını tedavi etmek için kullanılan, steroid olmayan bir antiinflamatuar ilaçtır (NSAID).

Zorvolex tozu (Cambia), bir hastalığın tedavisinde kullanılır. migren baş ağrısı atağı. Cambia yalnızca başlamış olan baş ağrısını tedavi edecektir. Baş ağrılarını önlemez veya atak sayısını azaltmaz.

Zorvolex bu ilaç kılavuzunda yer almayan amaçlar için de kullanılabilir.

Zorvolex yan etkiler

Alerjik reaksiyon belirtileri (kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzde veya boğazınızda şişlik) veya ciddi bir cilt reaksiyonu (ateş, boğaz ağrısı, gözlerde yanma, cilt ağrısı, kabarma ve soyulma ile birlikte kırmızı veya mor deri döküntüsü).

Zorvolex'i kullanmayı bırakın ve ilacın birçok bölümünü etkileyebilecek ciddi bir ilaç reaksiyonunuz varsa tıbbi tedaviye başvurun. vücudunuzda. Belirtiler arasında deri döküntüsü, ateş, bezlerin şişmesi, kas ağrıları, şiddetli halsizlik, olağandışı morarma veya cildinizde veya gözlerinizde sararma sayılabilir.

Şayet < varsa acil tıbbi yardım alın: b>kalp krizi veya felç belirtileri: çenenize veya omzunuza yayılan göğüs ağrısı, vücudun bir tarafında ani uyuşukluk veya güçsüzlük, geveleyerek konuşma, nefes darlığı hissi.

< b>Zorvolex ciddi yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda Zorvolex'i kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

 • Ne kadar hafif olursa olsun herhangi bir deri döküntüsünün ilk belirtisi;

 • grip benzeri semptomlar;
 • kalp problemleri--şişme, hızlı kilo alma, nefes darlığı hissi;
 • <

  böbrek problemleri-- az idrar yapma veya hiç idrar yapmama, ağrılı veya zor idrara çıkma, kollarınızda veya bacaklarınızda şişlik, yorgunluk veya nefes darlığı hissi;

 • karaciğer problemleri- -mide bulantısı, ishal, mide ağrısı (sağ üst tarafta), yorgunluk, kaşıntı, koyu renkli idrar, sarılık (cildin veya gözlerin sararması); veya
 • mide kanaması belirtileri – kanlı veya katranlı dışkı, kanlı öksürük veya kahve telvesi gibi görünen kusmuk.
 • Zorvolex'in yaygın yan etkileri şunları içerebilir:

 • hazımsızlık, gaz, bulantı, kusma, mide ağrısı;
 • <

  ishal, kabızlık;

 • baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk;
 • anormal laboratuvar testleri;

 • kaşıntı, terleme;
 • burun tıkanıklığı;
 • kan basıncında artış; veya
 • kollarınızda veya bacaklarınızda şişlik veya ağrı.
 • Bu, yan etkilerin ve diğerlerinin tam listesi değildir oluşabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Zorvolex

  Zorvolex, herhangi bir risk faktörünüz olmasa bile ölümcül kalp krizi veya felç riskinizi artırabilir. Bu ilacı kalp baypas ameliyatından (koroner arter baypas grefti veya KABG) hemen önce veya sonra kullanmayın.

  Zorvolex ayrıca ölümcül olabilen mide veya bağırsak kanamalarına da neden olabilir. Bu ilacı kullanırken, özellikle yaşlı yetişkinlerde bu durumlar herhangi bir uyarı vermeden ortaya çıkabilir.

  Zorvolex'e alerjiniz varsa veya aspirin ya da NSAID aldıktan sonra astım krizi ya da ciddi alerjik reaksiyon geçirdiyseniz Zorvolex'i kullanmamalısınız.

  Küme baş ağrısını tedavi etmek için Cambia'yı kullanmayın. Sığır eti veya sığır eti proteinine alerjiniz varsa Zipsor'u kullanmayın.

  Daha önce aşağıdaki durumları yaşadıysanız doktorunuza söyleyin:

 • kalp hastalığı, yüksek tansiyon;
 • midenizde ülser veya kanama;
 • astım;
 • karaciğer veya böbrek hastalığı; veya
 • sigara içiyorsanız.
 • Zorvolex yumurtlamayı etkileyebilir ve bu ilacı kullanırken hamile kalmanız daha zor olabilir.

  Hamileyseniz, doktorunuz size söylemediği sürece Zorvolex kullanmamalısınız. Hamileliğin son 20 haftasında NSAID almak, doğmamış bebekte ciddi kalp veya böbrek sorunlarına neden olabilir ve olası hamileliğinizle ilgili komplikasyonlar.

  Bu ilacı kullanırken emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk olup olmadığını doktorunuza sorun.

  Zorvolex'in 18 yaşından küçük kişiler tarafından kullanılması onaylanmamıştır.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Zorvolex

  Farklı diklofenak markaları farklı miktarlarda Zorvolex içerir ve farklı kullanımlara sahip olabilir. Marka değiştirirseniz doz ihtiyaçlarınız değişebilir. Ne kadar ilaç alacağınız konusunda doktorunuzun talimatlarına uyun. Eczaneden aldığınız diklofenak markasıyla ilgili sorularınız varsa eczacınıza danışın.

  Reçete etiketindeki tüm talimatları izleyin ve tüm ilaç kılavuzlarını okuyun. Doktorunuz zaman zaman dozunuzu değiştirebilir. Durumunuzu tedavi etmede etkili olan en düşük dozu kullanın.

  tableti bütün olarak yutun ve ezmeyin, çiğneyin veya kırmayın.

  alın. b>Zorvolex'i aç karnına, yemekten en az 1 saat önce veya 2 saat sonra.

  Zorvolex tozunu (Cambia) 1 ila 2 ons su ile eritin. Başka türde bir sıvı kullanmayın. Bu karışımı karıştırın ve hemen tamamını için. Bu ilaç tozu, aç karnına alırsanız en iyi sonucu verir.

  Cambia'yı aldıktan sonra baş ağrınız tamamen geçmezse doktorunuzu arayın.

  Zorvolex'i uzun süreli kullanıyorsanız sık sık tıbbi testlere ihtiyacınız olabilir.

  Oda sıcaklığında, nem ve ısıdan uzakta saklayın. Kullanılmadığı zaman şişeyi sıkıca kapalı tutun.

  Uyarılar

  Zorvolex ölümcül kalp krizi veya felç riskinizi artırabilir. Zorvolex'i kalp baypas ameliyatından (koroner arter baypas grefti veya CABG) hemen önce veya sonra kullanmayın. Bu ilaç aynı zamanda ölümcül olabilen mide veya bağırsak kanamalarına da neden olabilir.

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Zorvolex

  Zorvolex'i kullanmadan önce bir antidepresan kullanıyorsanız doktorunuza danışın. Bazı antidepresanları NSAID ile birlikte almak, kolayca morarmanıza veya kanamanıza neden olabilir.

  Doktorunuza tüm tedavileriniz hakkında bilgi verin. diğer ilaçlar, özellikle:

 • idrar söktürücü veya "su hapı" da dahil olmak üzere kalp veya tansiyon ilaçları;
 • diğer ilaçlar Zorvolex (Arthrotec, Flector, Pennsaid, Solaraze, Voltaren Gel);
 • bir kan sulandırıcı – warfarin, Coumadin, Jantoven; veya
 • diğer NSAID'ler --aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproksen (Aleve), selekoksib (Celebrex), indometasin, meloksikam ve diğerleri.
 • Bu liste tamamlanmadı. Reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere diğer ilaçlar Zorvolex'i etkileyebilir. Olası ilaç etkileşimlerinin tümü burada listelenmemiştir.

  Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler