Zoryve

Nazwa ogólna: Roflumilast
Postać dawkowania: śmietanka (0,3%)
Klasa leku: Selektywne inhibitory fosfodiesterazy-4

Użycie Zoryve

Zoryve to niezawierający sterydów krem ​​stosowany w leczeniu łuszczycy plackowatej u osób w wieku 6 lat i starszych. Krem Zoryve zmniejsza stan zapalny i objawy łuszczycy, gdy jest stosowany raz dziennie na łuszczycę w dowolnym miejscu na ciele, w tym w wrażliwych obszarach, takich jak twarz lub fałdy skórne.

Zoryve zawiera substancję czynną roflumilast, która należy do klasy leków zwanych inhibitory fosfodiesterazy-4 (PDE4). Specyficzny sposób działania Zoryve (mechanizm działania) nie jest dobrze poznany.

Krem Zoryve (krem roflumilastowy, 0,3%) został 29 lipca 2022 r. zatwierdzony przez FDA jako lek do leczenia łuszczycy plackowatej u ludzi 12 lat i starsi, 6 października 2023 r. FDA rozszerzyła zezwolenie na pacjentów w wieku 6 lat i starszych.

Zoryve skutki uboczne

Do najczęstszych skutków ubocznych należą:

 • biegunka
 • ból głowy
 • problemy ze snem
 • nudności
 • ból w miejscu nałożenia
 • infekcje górnych dróg oddechowych
 • infekcje dróg moczowych (UTI)
 • To nie wszystkie możliwe skutki uboczne . Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Skutki uboczne można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088. Możesz także zgłosić działania niepożądane firmie Arcutis Biotherapeutics, Inc., dzwoniąc pod numer 1-844-692-6729.

  Przed wzięciem Zoryve

  Przed rozpoczęciem leczenia powiedz swojemu lekarzowi o wszystkich swoich schorzeniach, w tym jeśli:

 • ma problemy z wątrobą.
 • Ciąża

  Jeśli jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę, powiedz swojemu lekarzowi, ponieważ nie wiadomo, czy substancja czynna roflumilast zaszkodzi nienarodzonemu dziecku.

  Karmienie piersią

  Jeśli karmisz piersią lub planujesz karmić piersią, powiedz swojemu lekarzowi, ponieważ nie wiadomo, czy substancja czynna roflumilast zawarta w tym kremie przedostanie się do mleka matki. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o najlepszym sposobie karmienia dziecka podczas leczenia tym kremem.

  Kobiety karmiące piersią stosujące ten krem ​​powinny stosować go na jak najmniejszym obszarze skóry i przez jak najkrótszy czas. Nie nakładaj tego kremu bezpośrednio na sutek lub otoczkę, jeśli karmisz piersią, aby uniknąć kontaktu kremu z dzieckiem.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Zoryve

  Dawka Zoryve w leczeniu łuszczycy plackowatej dla osób w wieku 6 lat i starszych: Stosuj raz dziennie na dotknięte obszary Uwagi: Wyłącznie do stosowania miejscowego. Nie do stosowania okulistycznego, doustnego ani dopochwowego.

  Ostrzeżenia

  Nie należy stosować leku Zoryve, jeśli u pacjenta występują pewne problemy z wątrobą, w tym umiarkowane do ciężkiego zaburzenia czynności wątroby.

  Na jakie inne leki wpłyną Zoryve

  Poinformuj swojego lekarza o przyjmowanych lekach, w tym o lekach na receptę i bez recepty, witaminach i suplementach ziołowych.

  Powiedz swojemu lekarzowi szczególnie, jeśli przyjmujesz którykolwiek z następujących leków:

 • erytromycyna
 • ketokonazol
 • Fluwoksamina 
 • enoksacyna
 • cymetydyna
 • leki antykoncepcyjne zawierające gestoden i etynyloestradiol.
 • Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe