Zoryve

Genel isim: Roflumilast
Dozaj formu: krem (%0,3)
İlaç sınıfı: Seçici fosfodiesteraz-4 inhibitörleri

Kullanımı Zoryve

Zoryve, 6 yaş ve üzeri kişilerde plak sedef hastalığını tedavi etmek için kullanılan, steroid içermeyen bir kremdir. Zoryve kremi, yüz veya deri kıvrımları gibi hassas alanlar da dahil olmak üzere vücudun herhangi bir yerindeki sedef hastalığına karşı günde bir kez uygulandığında iltihabı ve sedef hastalığı semptomlarını azaltır.

Zoryve, adı verilen ilaç sınıfına ait olan aktif madde roflumilast'ı içerir. fosfodiesteraz-4 (PDE4) inhibitörleri. Zoryve'nin spesifik etki mekanizması (etki mekanizması) tam olarak anlaşılamamıştır.

Zoryve kremi (roflumilast kremi, %0,3) insanlarda plak sedef hastalığını tedavi etmek için 29 Temmuz 2022'de FDA onaylı bir ilaç haline geldi. 12 yaş ve üzeri, 06 Ekim 2023'te FDA, onayı 6 yaş ve üzeri hastaları kapsayacak şekilde genişletti.

Zoryve yan etkiler

En sık görülen yan etkiler şunlardır:

 • ishal
 • baş ağrısı
 • uyku sorunu
 • mide bulantısı
 • uygulama yerinde ağrı
 • üst solunum yolu enfeksiyonları
 • idrar yolu enfeksiyonları (İYE)
 • Bunlar olası yan etkilerin hepsi değildir . Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz. Yan etkileri 1-844-692-6729 numaralı telefonu arayarak Arcutis Biotherapeutics, Inc.'e de bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Zoryve

  Tedaviye başlamadan önce sağlık uzmanınıza aşağıdaki durumlar da dahil olmak üzere tüm tıbbi durumlarınızı bildirin:

 • karaciğer sorunlarınız varsa.
 • Hamilelik

  Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız sağlık uzmanınıza söyleyin; çünkü aktif madde olan roflumilastın doğmamış bebeğinize zarar verip vermeyeceği bilinmiyor.

  Emzirme

  Emziriyorsanız veya emzirmeyi planlıyorsanız sağlık uzmanınıza bildirin; çünkü bu kremdeki aktif madde roflumilastın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu kremle tedavi sırasında bebeğinizi beslemenin en iyi yolu hakkında sağlık uzmanınızla görüşün.

  Bu kremi kullanan emziren kadınlar, cildin en küçük bölgesine ve gereken en kısa süre boyunca kullanmalıdır. Emziriyorsanız, kremin bebeğinize temasını önlemek için bu kremi doğrudan meme ucuna veya areolaya uygulamayın.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Zoryve

  6 yaş ve üzeri kişiler için Plak Sedef Hastalığı için Zoryve Dozu: Etkilenen bölgelere günde bir kez uygulayın Yorumlar: Yalnızca topikal kullanım içindir. Oftalmik, oral veya intravajinal kullanım için değildir.

  Uyarılar

  Orta ila şiddetli karaciğer yetmezliği de dahil olmak üzere belirli karaciğer problemleriniz varsa Zoryve'yi kullanmayın.

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Zoryve

  Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel takviyeler de dahil olmak üzere aldığınız ilaçlar hakkında sağlık uzmanınıza bilgi verin.

  Aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız özellikle doktorunuza bildirin:

 • eritromisin
 • ketokonazol
 • Fluvoksamin
 • enoksasin
 • simetidin
 • gestoden ve etinil estradiol içeren doğum kontrol ilaçları.
 • Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler