Zostrix

Nazwa ogólna: Capsaicin Topical
Klasa leku: Różne środki miejscowe

Użycie Zostrix

Kapsaicyna to aktywny składnik papryczek chili, który nadaje im ostrość. Kapsaicyna stosowana jest w kremach i balsamach leczniczych w celu łagodzenia bólu mięśni lub stawów.

Kapsaicyna stosowana na organizm powoduje uczucie ciepła, które aktywuje określone komórki nerwowe. Przy regularnym stosowaniu kapsaicyny ten efekt rozgrzewający zmniejsza ilość substancji P, substancji chemicznej pełniącej w organizmie funkcję przekaźnika bólu.

Zostrix stosuje się w celu tymczasowego złagodzenia bólu mięśni lub stawów spowodowanego nadwyrężeniem, skręcenia, zapalenie stawów, siniaki lub bóle pleców. Lek ten stosuje się także w leczeniu bólu nerwów (nerwobólów) u osób, które przeszły półpasiec, czyli półpasiec.

Qutenza to miejscowa postać kapsaicyny dostępna na receptę, stosowana przez personel medyczny. Plaster Qutenza stosuje się w leczeniu bólu nerwów wywołanego opryszczką, a także bólu nerwów stóp (neuropatia obwodowa) u osób chorych na cukrzycę.

Zostrix można także stosować do celów niewymienionych w przewodniku Zostrix.

Zostrix skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Umyj skórę i natychmiast zasięgnij pomocy lekarskiej, jeśli u pacjenta wystąpi silne pieczenie, ból, obrzęk lub powstawanie pęcherzy na skórze w miejscu zastosowania tego leku.

Zostrix może powodować poważne skutki uboczne. Należy zaprzestać stosowania leku Zostrix i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje:

 • silny ból lub zaczerwienienie skóry w miejscu zastosowania leku;
 • <

  utrata czucia;

 • trudności w oddychaniu lub połykaniu (po przypadkowym wdychaniu zapachu kapsaicyny lub zaschniętych pozostałości).
 • Częste działania niepożądane mogą obejmować ból lub uczucie pieczenia, które może utrzymywać się przez kilka godzin lub dni (szczególnie po pierwszym zastosowaniu miejscowym kapsaicyny).

  To nie jest pełna lista skutków ubocznych i mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Zostrix

  Nie stosować tego leku, jeśli pacjent ma uczulenie na papryczki chili lub jeśli kiedykolwiek wystąpiła u niego reakcja alergiczna na Zostrix.

  Powiedz swojemu lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miałeś:

 • jakiekolwiek alergie (zwłaszcza na rośliny); lub
 • poważny stan chorobowy.
 • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed zastosowaniem tego leku zapytaj lekarza.

  Nie nakładaj leku Zostrix na okolicę piersi, jeśli karmisz piersią dziecko.

  Nie należy stosować tego leku u osób w wieku poniżej 18 lat bez porady lekarza.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Zostrix

  Stosuj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Kapsaicyna marki Qutenza jest stosowana wyłącznie przez pracownika służby zdrowia i nie jest dostępna bez recepty.

  Nie przyjmować doustnie. Lek do stosowania miejscowego przeznaczony jest do stosowania wyłącznie na skórę.

  Kapsaicyna jest dostępna w różnych postaciach, takich jak krem, balsam, płyn i plaster na skórę. Przeczytaj i uważnie postępuj zgodnie z instrukcją użycia dołączoną do leku. Jeśli nie rozumiesz tej instrukcji, zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę.

  Nie należy stosować leku Zostrix na otwarte rany, na skórę poparzoną słońcem, wiatrem, suchą, spierzchniętą lub podrażnioną. Jeśli lek dostanie się do oczu, nosa, ust, odbytnicy lub pochwy, należy przemyć go wodą.

  Przed zastosowaniem leku Zostrix upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i sucha.

  Upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i sucha. p>

  Umyj ręce wodą i mydłem natychmiast po nałożeniu leku Zostrix lub po zastosowaniu miejscowego plastra na skórę. Jeśli nałożyłeś lek na dłonie lub palce w celu złagodzenia bólu w tych obszarach, odczekaj co najmniej 30 minut przed umyciem rąk.

  Aby zapobiec przedostaniu się leku na palce, używaj gumowej rękawicy, łóżeczko, wacik lub czystą chusteczkę do nałożenia leku.

  Kapsaicyna może powodować uczucie pieczenia w każdym miejscu zastosowania. Nawet jeśli lek dostanie się na powierzchnię inną niż skóra, późniejsze dotknięcie tej powierzchni może spowodować pieczenie. Uczucie to jest zwykle łagodne i powinno stopniowo ustępować w miarę regularnego stosowania leku.

  Jeśli uczucie pieczenia jest bolesne lub powoduje poważny dyskomfort, należy umyć leczony obszar skóry mydłem i zimną wodą. W przypadku silnego pieczenia, bólu, obrzęku lub pęcherzy należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

  Nie zakrywaj leczonej skóry bandażem ani poduszką rozgrzewającą, ponieważ może to zwiększyć uczucie pieczenia . Możesz zakryć skórę ubraniem.

  Unikaj kąpieli lub prysznica w ciągu 1 godziny przed lub po nałożeniu kapsaicyny na skórę. Unikaj także pływania i energicznych ćwiczeń. Ciepła woda lub pot mogą zwiększyć uczucie pieczenia spowodowane kapsaicyną.

  Unikaj dostania się leku Zostrix do oczu lub w pobliże nosa, gdzie możesz go wdychać. Jeśli dostanie się do któregokolwiek z tych miejsc, należy dokładnie spłukać wodą.

  Unikaj również umieszczania tego leku na soczewkach kontaktowych, protezach zębowych i innych przedmiotach mających kontakt z wrażliwymi obszarami ciała.

  Regularne stosowanie tego leku może zająć do 2 tygodni, zanim objawy ustąpią. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować lek zgodnie z zaleceniami. Ulga w bólu powinna następować stopniowo, w miarę zmniejszania się zawartości substancji P w komórkach nerwowych.

  Zadzwoń do lekarza, jeśli ból nie ustąpi po stosowaniu tego leku przez 7 dni lub jeśli objawy nasilą się lub wyzdrowiej i wróć za kilka dni.

  Przechowuj lek Zostrix w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych.

  Płyn Zostrix jest łatwopalny. Nie używaj ani nie przechowuj w pobliżu ognia lub otwartego płomienia.

  Ostrzeżenia

  Nie stosuj leku Zostrix, jeśli jesteś uczulony na papryczki chili lub jeśli kiedykolwiek wystąpiła u Ciebie reakcja alergiczna na Zostrix.

  Kapsaicyna może powodować uczucie pieczenia w każdym miejscu zastosowania. Jeśli odczuwasz silny dyskomfort lub zaczerwienienie skóry, umyj leczony obszar skóry mydłem i zimną wodą.

  Natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli odczuwasz silne pieczenie, ból, obrzęk lub powstawanie pęcherzy na skórze gdzie zastosowałeś ten lek.

  Na jakie inne leki wpłyną Zostrix

  Jest mało prawdopodobne, aby inne leki przyjmowane doustnie lub we wstrzyknięciach miały wpływ na miejscowo stosowaną kapsaicynę. Ale wiele leków może ze sobą wchodzić w interakcje. Poinformuj każdego ze swoich pracowników służby zdrowia o wszystkich zażywanych przez Ciebie lekach, w tym lekach na receptę i bez recepty, witaminach i produktach ziołowych.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe