Vitamin B1

Nazwa ogólna: Thiamine (vitamin B1)
Klasa leku: Witaminy

Użycie Vitamin B1

Witamina B1 jest również nazywana tiaminą. Witaminę B1 można znaleźć w produktach spożywczych, takich jak zboża, produkty pełnoziarniste, mięso, orzechy, fasola i groch. Witamina B1 odgrywa ważną rolę w rozkładaniu węglowodanów z pożywienia na produkty potrzebne organizmowi.

Tiamina stosowana jest w leczeniu lub zapobieganiu niedoborom witaminy B1. Zastrzyk tiaminy stosuje się w leczeniu beri-beri, poważnej choroby spowodowanej długotrwałym niedoborem witaminy B1.

Tiamina przyjmowana doustnie (doustnie) jest dostępna bez recepty. Tiaminę do wstrzykiwań musi podawać pracownik służby zdrowia.

Tiamina może być również stosowana do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Vitamin B1 skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudne oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Natychmiast skontaktuj się z lekarzem, jeśli wystąpią poważne działania niepożądane, takie jak:

 • niebieskie usta ;
 • ból w klatce piersiowej, duszność;
 • czarne, krwawe lub smoliste stolce; lub
 • odkrztuszanie krwią lub wymiocinami przypominającymi fusy od kawy.
 • Mniej poważne skutki uboczne mogą obejmować:

  Mniej poważne skutki uboczne mogą obejmować: p>

 • nudności, uczucie ucisku w gardle;
 • pocenie się, uczucie ciepła;
 • łagodna wysypka lub swędzenie;
 • uczucie niepokoju; lub
 • tkliwość lub twardy guzek w miejscu wstrzyknięcia tiaminy.
 • To nie jest pełna lista działań niepożądanych mogą wystąpić skutki uboczne i inne. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Vitamin B1

  Nie powinieneś stosować tiaminy, jeśli kiedykolwiek miałeś na nią reakcję alergiczną.

  Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy przyjmowanie witaminy B1 jest bezpieczne, jeśli:

 • masz inne schorzenia;
 • przyjmujesz inne leki lub produkty ziołowe; lub
 • jesteś uczulony na jakieś leki lub pokarmy.
 • Aby mieć pewność, że możesz bezpiecznie przyjmować tiaminę we wstrzyknięciach, powiedz swojemu lekarzowi, jeśli masz chorobę nerek.

  Nie oczekuje się, że tiamina zaszkodzi nienarodzonemu dziecku. Twoje zapotrzebowanie na dawkę tiaminy może być inne w czasie ciąży. Nie zażywaj tiaminy bez porady lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę.

  Nie wiadomo, czy tiamina przenika do mleka matki. W okresie karmienia piersią zapotrzebowanie na dawkę może być inne. Nie należy przyjmować tiaminy bez porady lekarza, jeśli karmisz piersią dziecko.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Vitamin B1

  Stosuj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach ani dłużej niż jest to zalecane.

  Tiamina do wstrzykiwań jest wstrzykiwana do mięśnia. Możesz zostać poinstruowany, jak stosować zastrzyki w domu. Nie należy samodzielnie wstrzykiwać tego leku, jeśli nie do końca rozumiesz, jak wykonać zastrzyk i prawidłowo pozbyć się zużytych igieł i strzykawek.

  Nie stosować leku do wstrzykiwań, jeśli zmienił kolor lub zawiera cząstki . Zadzwoń do lekarza po nową receptę.

  Zalecana dawka tiaminy w diecie zwiększa się wraz z wiekiem. Postępuj zgodnie z instrukcjami swojego lekarza. Aby uzyskać więcej informacji, możesz także zapoznać się z wykazami „Referencyjnego spożycia w diecie” Narodowej Akademii Nauk lub wykazem „Referencyjnego spożycia w diecie” Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (dawniej „Zalecane dzienne spożycie” lub RDA).

  Tiamina to wyłącznie częścią pełnego programu leczenia, który może obejmować również specjalną dietę. Bardzo ważne jest przestrzeganie planu diety opracowanego dla Ciebie przez lekarza lub doradcę żywieniowego. Powinieneś dokładnie zapoznać się z listą produktów, które powinieneś jeść lub których unikać, aby kontrolować swój stan.

  Przechowuj w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci, ciepła i światła.

  Ostrzeżenia

  Nie powinieneś stosować tiaminy, jeśli kiedykolwiek miałeś na nią reakcję alergiczną.

  Przed zażyciem tiaminy zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek schorzenia lub bierzesz inne leki lub produkty ziołowe lub jeśli jesteś uczulony na jakiekolwiek leki lub pokarmy.

  Przed przyjęciem tiaminy do wstrzykiwań należy powiedzieć lekarzowi, jeśli cierpisz na chorobę nerek.

  Tiamina jest tylko częścią kompletny program leczenia, który może obejmować również specjalną dietę. Bardzo ważne jest przestrzeganie planu diety opracowanego dla Ciebie przez lekarza lub doradcę żywieniowego. Powinieneś dokładnie zapoznać się z listą produktów, które powinieneś jeść lub których unikać, aby kontrolować swój stan.

  Na jakie inne leki wpłyną Vitamin B1

  Mogą istnieć inne leki, które mogą wchodzić w interakcje z tiaminą. Powiedz swojemu doktorowi o wszystkich lekach które zażywasz. Obejmuje to produkty na receptę, bez recepty, produkty witaminowe i ziołowe. Nie rozpoczynaj stosowania nowego leku bez poinformowania o tym lekarza.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe