Vitamin B12

Торгові марки: Nascobal
Клас препарату: Протипухлинні засоби

Використання Vitamin B12

Дефіцит вітаміну B12

Лікування перніціозної анемії та інших станів дефіциту вітаміну B12.

Парентеральний ціанокобаламін або гідроксокобаламін: лікування дефіциту вітаміну B12 через недостатню секрецію внутрішнього фактора (IF); порушення всмоктування в кишечнику; або дієтичний дефіцит, пов'язаний з вегетаріанською дієтою.

Ціанокобаламін вважається препаратом вибору для парентерального введення вітаміну B12; Гідроксокобаламін може бути кращим для початкового лікування.

Назальний спрей ціанокобаламін: використовується для підтримки гематологічного статусу у дорослих із перніціозною анемією без ураження нервової системи, які відповіли на парентеральне введення вітаміну B 12. Також використовується як добавка при дефіциті вітаміну B12 через дефіцит дієти, порушення всмоктування, недостатню секрецію IF або деякі інші умови.

Дієтичні вимоги

Адекватне споживання, необхідне для запобігання дефіциту вітаміну B12 і неврологічних ускладнень, пов’язаних з дефіцитом вітаміну B12.

Адекватне споживання вітаміну B12 зазвичай може бути досягнуто шляхом споживання харчових продуктів; однак близько 10–30% осіб літнього віку не можуть засвоювати природний вітамін B12 і повинні споживати їжу або добавки, збагачені вітаміном B12. Недостатнє споживання може спостерігатися у вегетаріанців та дітей, яких годують грудьми. Змішані продукти, основним інгредієнтом яких є м’ясо, риба або птиця; молоко; і збагачені готові до вживання злаки є основними джерелами вітаміну B12 у раціоні дорослих і дітей у США.

Рекомендована дієтична норма (RDA) для дорослих на основі кількості, необхідної для підтримки гематологічного статусу та нормальної сироватки крові концентрації вітаміну B12.

Адекватне споживання (AI), встановлене для немовлят віком ≤6 місяців на основі спостережуваного середнього споживання вітаміну B12 немовлятами, які харчуються переважно жіночим молоком; AI для немовлят 7–12 місяців на основі AI для немовлят молодшого віку та даних для дорослих.

RDA для дітей 1–18 років на основі даних для дорослих.

Метаболічні розлади

Парентеральний ціанокобаламін: лікування спадкового дефіциту транскобаламіну II.

Тест Шіллінга

Парентеральний ціанокобаламін і гідроксокобаламін: використовується разом із ціанокобаламіном Co 57 у тесті Шіллінга для вивчення всмоктування вітаміну B12.

Отруєння ціанідами

Гідроксокобаламін (Cyanokit): Лікування відомого або підозрюваного отруєння ціанідами. Використовується в поєднанні з підтримкою дихальних шляхів і серцево-судинної системи та лікуванням нападів.

Пов'язати наркотики

Як використовувати Vitamin B12

Адміністрування

Ціанокобаламін вводять перорально, інтраназально або шляхом внутрішньом’язової чи глибокої суб-Q ін’єкції.

Гідроксокобаламін вводять шляхом внутрішньом’язової ін’єкції або внутрішньовенної інфузії.

Пероральне застосування

Пероральна терапія поступається парентеральній терапії. Може використовуватися для лікування дефіциту вітаміну B12 у пацієнтів із нормальним ШКТ.

Парентеральне введення

Ціанокобаламін: вводити шляхом внутрішньом’язової або глибокої суб-Q ін’єкції. Якщо вводиться sub-Q, уникайте ін’єкції в дерму або верхню підшкірну клітковину. Уникайте внутрішньовенного введення; вітамін швидко виводиться із сечею при внутрішньовенному введенні.

Гідроксокобаламін: вводити шляхом внутрішньом’язової ін’єкції (дефіцит вітаміну) або шляхом внутрішньовенної інфузії (отруєння ціанідами). Уникайте внутрішньовенного введення при дефіциті вітаміну.

Інформацію про сумісність ліків див. у розділі «Сумісність при стабільності».

В/в введення при отруєнні ціанідами

Гідроксокобаламін: (Cyanokit); Вводити шляхом внутрішньовенної інфузії.

Може знадобитися спеціальна лінія для внутрішньовенного введення. Введення через ту саму внутрішньовенну лінію, що й препарати крові, не рекомендується.

Розведення

Розчиніть флакон, що містить 2,5 г гідроксокобаламіну, 100 мл 0,9% розчину натрію хлориду для ін’єкцій; переверніть або покачайте флакон принаймні 30 секунд. Не збовтувати флакон. Якщо недоступний 0,9% розчин натрію хлориду для ін’єкцій, можна використовувати розчин Рінгера з лактатом або 5% розчин декстрози. Відновлений розчин містить 25 мг/мл.

Швидкість введення

Початкова доза 5 г: 15 хвилин.

Друга доза 5 г: від 15 хвилин (для пацієнтів у крайньому стані) до 2 годин; швидкість залежить від стану пацієнта.

Інтраназальне введення

Вводити інтраназально за допомогою дозованої помпи. Вводити за 1 годину до або через 1 годину після прийому гарячої їжі або рідини.

Перед інтраназальним введенням очистити носові ходи. Вставте назальний адаптер на 1 см в одну ніздрю, направте кінчик адаптера в бік спинки носа, тримайте іншу ніздрю закритою, трохи нахиліть голову вперед, вкачайте препарат в ніздрю, обережно понюхайте під час і відразу після дозування, поверніть голову у вертикальне положення, зніміть насосний блок з носа.

Ефективність у пацієнтів із закладеністю носа, алергічним ринітом або інфекцією верхніх дихальних шляхів не встановлена; відкладіть використання, доки ці симптоми не зникнуть.

Перед кожним використанням заповнюйте насос.

Дозування

Дефіцит вітаміну B 12: Тривалість терапії залежить від причини; довгострокова терапія не потрібна, коли інші терапевтичні заходи усувають основну причину дефіциту.

Дозувальний насос ціанокобаламіну подає 500 мкг препарату (0,1 мл) за одне введення.

Педіатричні пацієнти

Дефіцит вітаміну B 12 внутрішньом’язово

Гідроксокобаламін: спочатку одноразові дози 100 мкг до загальної дози 1–5 мг протягом ≥2 тижнів.

Гідроксокобаламін: підтримка, 30– 50 мкг кожні 4 тижні.

Дієтичні та замінні вимоги Перорально

Немовлята, народжені від матерів-веганок: добавка AI з народження, оскільки запаси вітаміну B12 у цих немовлят низькі, а материнське молоко може забезпечувати дуже малу кількість вітаміну .

Немовлята віком ≤6 місяців: рекомендована доза AI становить 0,4 мкг (0,06 мкг/кг) на день.

Немовлята віком 7–12 місяців: рекомендована доза AI становить 0,5 мкг (0,06 мкг/кг) на день. .

Діти 1–3 роки: RDA становить 0,9 мкг на день.

Діти 4–8 років: RDA становить 1,2 мкг на день.

Діти 9–13 років: RDA становить 1,8 мкг на день.

Діти 14-18 років: RDA становить 2,4 мкг на день.

RDA не задовольнить потреби особи з синдромом мальабсорбції.

Отруєння ціанідами† [не за призначенням] IV

Гідроксокобаламін: застосовували 70 мг/кг.

Дорослі

Дефіцит вітаміну B 12 IM або Sub-Q

Ціанокобаламін: спочатку 100 мкг щодня протягом 6–7 днів. Якщо клінічні прояви покращуються та спостерігається відповідь ретикулоцитів, призначайте 100 мкг через день за 7 доз, а потім 100 мкг кожні 3–4 дні протягом 2–3 тижнів.

Ціанокобаламін: підтримуюча доза, 100 мкг щомісяця.

IM

Гідроксокобаламін: спочатку 30 мкг щодня протягом 5–10 днів.

Гідроксокобаламін: підтримуюча доза 100–200 мкг щомісяця.

Інтраназально

Підтримуюча доза 500 мкг (одне введення) раз на тиждень. Збільште дозу для пацієнтів, у яких спостерігається зниження концентрації вітаміну B12 у сироватці крові після 1 місяця терапії.

Вимоги до дієти та заміни перорально

Чоловіки та жінки віком ≥19 років: RDA становить 2,4 мкг на день.

Дорослі віком ≥51 року повинні отримувати більшу частину вітаміну B12 із збагаченої їжі або добавок вітаміну B12.

Рекомендовані добові норми не задовольнять потреби осіб із синдромом мальабсорбції.

Ціанід Отруєння внутрішньовенно

Гідроксокобаламін: спочатку 5 г (2 флакони по 2,5 г). Залежно від тяжкості отруєння та клінічної відповіді можна ввести другу дозу 5 г.

Тест Шилінга IM або Sub-Q

Ціанокобаламін: доза для промивання становить 1000 мкг.

IM

Гидроксокобаламин: доза для промивання становить 1000 мкг.

Особливі групи населення

Вагітні жінки

RDA для вагітних становить 2,6 мкг на день.

Жінки, які годують грудьми

RDA для годуючих жінок становить 2,8 мкг на добу.

Потреби підвищуються у годуючих жінок, щоб забезпечити адекватну концентрацію вітаміну в молоці.

Попередження

Протипоказання
 • Відома гіперчутливість до вітаміну B12, кобальту або будь-якого інгредієнта препарату.
 • Немає протипоказань при застосуванні для лікування отруєння ціанідами.
 • Попередження/застереження

  Попередження

  Гіпокаліємія

  Повідомлялося про летальну гіпокаліємію у пацієнтів із мегалобластною анемією, які проходили інтенсивне лікування. Контролюйте концентрацію калію в сироватці крові під час ранньої терапії вітаміном В12 і вводьте калій, якщо необхідно.

  Справжня поліцитемія

  Дефіцит вітаміну В12 може пригнічувати ознаки справжньої поліцитемії; лікування може викрити цей стан.

  Вплив на очі

  Уникайте застосування пацієнтам із ранньою формою хвороби Лебера (спадкова атрофія зорового нерва); повідомляється про швидку та важку атрофію зорового нерва.

  Реакції чутливості

  Реакції чутливості

  Повідомлялося про анафілаксію при застосуванні парентеральних препаратів.

  Гідроксокобаламін (Cyanokit): висипання, переважно вугроподібної форми, про які повідомлялося у 20 або 44% осіб, які отримували дозу 5 або 10 г відповідно.

  Тест шкіри

  Проведіть внутрішньошкірний тест дозу перед прийомом вітаміну B12 для лікування дефіциту вітаміну у пацієнтів, які можуть бути чутливими до кобаламінів.

  Загальні запобіжні заходи

  Лабораторний моніторинг

  Отримайте гематокрит, кількість ретикулоцитів, рівень вітаміну B12, фолієвої кислоти та заліза перед лікуванням дефіциту вітаміну B12. Під час терапії необхідно контролювати гематологічні параметри.

  Алюміній

  Деякі ін'єкційні препарати ціанокобаламіну містять алюміній, який може бути токсичним. Алюміній може досягати токсичних рівнів при тривалому парентеральному застосуванні, якщо функція нирок порушена. Недоношені новонароджені особливо схильні до ризику, оскільки їхні нирки незрілі, і вони потребують великої кількості розчинів кальцію та фосфату, які містять алюміній.

  Дослідження показують, що пацієнти з порушенням функції нирок, у тому числі недоношені новонароджені, які отримують парентерально рівні алюмінію >4–5 мкг/кг щодня накопичують алюміній на рівнях, пов’язаних із токсичністю для ЦНС та кісток. Навантаження на тканини може виникнути навіть при меншій швидкості введення.

  Бензиловий спирт у новонароджених

  Ціанокобаламін для ін'єкцій може містити бензиловий спирт як консервант; бензиловий спирт асоціюється з токсичністю у новонароджених. (Див. Застереження для дітей.)

  Артеріальний тиск

  Транзиторне підвищення АТ, зареєстроване в осіб, які отримували внутрішньовенне введення гідроксокобаламіну.

  Недіагностована анемія

  Будьте дуже обережні, якщо фолієву кислоту призначають пацієнтам з недіагностованою анемією; може приховати діагноз перніціозної анемії, пом’якшуючи гематологічні прояви захворювання, водночас сприяючи прогресуванню неврологічних ускладнень.

  Вплив на нирки

  Кристали оксалату спостерігаються в сечі здорових людей і постраждалих від отруєння ціанідами після введення гідроксокобаламіну.

  Окремі групи населення

  Вагітність

  Категорія C.

  Лактація

  Поширюється в грудне молоко.

  Гідроксокобаламін (Ціанокіт): рекомендується бути обережним; немає даних, щоб визначити, коли грудне вигодовування можна відновити після внутрішньовенного введення гідроксокобаламіну.

  Застосування у дітей

  Гідроксокобаламін (Cyanokit): безпека та ефективність не встановлені.

  Ціанокобаламін: бензиловий спирт має асоціюється з токсичністю («гаспінг-синдром») у новонароджених; кожен мл ціанокобаламіну для ін’єкцій (наприклад, препарат виробництва Abraxis) містить 15 мг бензилового спирту.

  Геріатричне використання

  Гідроксокобаламін (Cyanokit): немає суттєвих відмінностей у безпеці та ефективності порівняно з молодшими дорослими. Коригування дози не потрібне.

  Порушення функції печінки

  Гідроксокобаламін (Cyanokit): Безпека та ефективність не досліджені у пацієнтів із порушенням функції печінки.

  Порушення функції нирок

  Гідроксокобаламін (Cyanokit): Безпека та ефективність не досліджені в пацієнти з порушенням функції нирок. Гідроксокобаламін і ціанокобаламін виводяться з сечею в незміненому вигляді.

  Поширені побічні ефекти

  Зазвичай нетоксичний навіть у великих дозах; легка транзиторна діарея, тромбоз периферичних судин, свербіж, транзиторна екзантема, кропив’янка, набряк тіла, про які повідомлялося у пацієнтів, які отримували парентеральні препарати.

  Які інші препарати вплинуть Vitamin B12

  Колхіцин, аміносаліцилова кислота та її солі, а також надмірне вживання алкоголю тривалістю понад 2 тижні можуть зменшити всмоктування вітаміну B12 із шлунково-кишкового тракту.

  Окремі препарати та лабораторні дослідження

  Ліки

  Взаємодія

  Коментарі

  Аскорбінова кислота

  Може знищити значну кількість харчового вітаміну B12

  Врахуйте це, якщо великі дози аскорбінової кислоти вживаються протягом 1 години після перорального прийому вітаміну B12

  Хлорамфенікол

  Може антагонізувати гемопоетичну відповідь на вітамін B12 у пацієнтів з дефіцитом вітаміну

  Монітор; розглянути альтернативні протиінфекційні засоби

  Ціанідні антидоти

  Безпека одночасного застосування гідроксокобаламіну з іншими ціанідними антидотами не встановлена

  Обережно (див. розділ «Парентеральне введення при стабільності» та «В/в введення» в розділі «Дозування та застосування»)

  Лабораторні параметри, визначені колориметричними методами

  Гідроксокобаламін (Cyanokit): темно-червоний колір крові та/або сечі може впливати на певні лабораторні тести (наприклад, клінічні хімічні, гематологічні, згортання крові, параметри сечі)

  Зверніться до етикетки продукту для отримання конкретної інформації

  Метотрексат

  Недійсні діагностичні мікробіологічні аналізи крові на вітамін B12

  Преднізон

  Повідомлялося про підвищення всмоктування вітаміну В12 і секреції IF у кількох пацієнтів із перніціозною анемією

  Не виникає у пацієнтів із частковою або повною резекцією шлунка; клінічне значення невідоме

  Піриметамін

  Анулює діагностичні мікробіологічні аналізи крові на вітамін B12

  Тест на антитіла до внутрішнього фактора (IF)

  Попереднє введення ціанокобаламіну може призвести до хибнопозитивних результатів тесту

  Відмова від відповідальності

  Було докладено всіх зусиль, щоб інформація, надана Drugslib.com, була точною, до -дата та повна, але жодних гарантій щодо цього не надається. Інформація про ліки, що міститься тут, може бути чутливою до часу. Інформація Drugslib.com була зібрана для використання медичними працівниками та споживачами в Сполучених Штатах, тому Drugslib.com не гарантує, що використання за межами Сполучених Штатів є доцільним, якщо спеціально не вказано інше. Інформація про ліки Drugslib.com не схвалює ліки, не ставить діагноз пацієнтів і не рекомендує терапію. Інформація про ліки на Drugslib.com – це інформаційний ресурс, призначений для допомоги ліцензованим медичним працівникам у догляді за їхніми пацієнтами та/або для обслуговування споживачів, які розглядають цю послугу як доповнення, а не заміну досвіду, навичок, знань і суджень у сфері охорони здоров’я. практиків.

  Відсутність попередження щодо певного препарату чи комбінації ліків у жодному разі не слід тлумачити як вказівку на те, що препарат чи комбінація препаратів є безпечними, ефективними чи прийнятними для будь-якого конкретного пацієнта. Drugslib.com не несе жодної відповідальності за будь-які аспекти медичної допомоги, що надається за допомогою інформації, яку надає Drugslib.com. Інформація, що міститься в цьому документі, не має на меті охопити всі можливі способи використання, інструкції, запобіжні заходи, попередження, лікарські взаємодії, алергічні реакції чи побічні ефекти. Якщо у вас є запитання щодо препаратів, які ви приймаєте, зверніться до свого лікаря, медсестри або фармацевта.

  Популярні ключові слова