Zoster Vaccine Recombinant

Торгові марки: Shingrix
Клас препарату: Протипухлинні засоби

Використання Zoster Vaccine Recombinant

Профілактика оперізуючого герпесу

Профілактика оперізуючого герпесу (оперізуючого лишаю) у дорослих віком ≥50 років.

Зостер спричинений реактивацією латентної VZV-інфекції в осіб, які раніше хворіли на вітряну віспу. За оцінками, щороку в США трапляється від 500 000 до 1 мільйона випадків оперізувального лишаю; у багатьох пацієнтів розвивається постгерпетична невралгія (ПГН) і потрібне тривале лікування рефрактерної ПН. Ризик розвитку оперізувального лишаю зростає з віком і зниженням клітинного імунітету до VZV. Оперізуючий лишай виникає переважно у осіб старше 45 років; передбачуваний ризик оперізувального лишаю протягом життя становить ≥32%, і у 50% осіб, які дожили до 85 років, буде розвиватися оперізуючий лишай.

Рекомбінантна вакцина проти оперізуючого лишаю використовується для посилення активного імунітету до VZV, тим самим знижуючи ризик реактивації VZV. . Може також зменшити частоту та/або тривалість PHN у тих, у кого розвивається оперізуючий лишай, незважаючи на вакцинацію.

Не показаний для лікування оперізувального зостру або PHN. Не застосовувати під час гострого епізоду оперізувального лишаю. Не бере участі в постконтактному лікуванні оперізувального лишаю.

Не показаний для профілактики первинної вітряної віспи (вітряної віспи); не застосовувати дітям або дорослим віком до 50 років. Не має жодної ролі в постконтактному лікуванні вітряної віспи.

У США є 2 різні типи вакцини проти оперізуючого лишаю, комерційно доступної для імунізації проти оперізуючого лишаю у дорослих віком ≥50 років: рекомбінантна вакцина проти оперізуючого лишаю (RZV; Shingrix) і жива вакцина проти оперізуючого лишаю (ZVL; Zostavax).

Для профілактики оперізувального лишаю у імунокомпетентних дорослих віком ≥50 років Консультативний комітет служби охорони здоров’я США з практики імунізації (ACIP) стверджує, що рекомбінантна вакцина проти оперізуючого лишаю (а не жива вакцина проти оперізуючого лишаю) є переважною та може використовуватися у таких осіб незалежно від наявності в анамнезі оперізуючого лишаю чи попередньої вакцинації живою вакциною проти вірусу вітряної віспи або живою вакциною проти оперізуючого лишаю. Рекомбінантна вакцина проти оперізуючого лишаю також надається перевагу дорослим віком ≥50 років із певними хронічними захворюваннями (наприклад, хронічна ниркова недостатність, цукровий діабет, ревматоїдний артрит, хронічне захворювання легенів).

Для профілактики оперізуючого лишаю у дорослих з імунодефіцитом. ≥60 років, ACIP стверджує, що можна використовувати рекомбінантну або живу вакцину проти оперізуючого лишаю.

Пов'язати наркотики

Як використовувати Zoster Vaccine Recombinant

Адміністрування

Адмініструвати лише за допомогою ін’єкції миттєвих повідомлень. Не вводьте суб-Q, IV або внутрішньошкірно.

Можна вводити одночасно з іншими вакцинами, що відповідають віку. Якщо під час одного візиту в медичний заклад вводиться кілька вакцин, вводьте кожну парентеральну вакцину, використовуючи окремі шприци та різні місця ін’єкцій. Місця ін’єкцій мають бути віддалені на ≥1 дюйм (якщо анатомічно це можливо), щоб належним чином віднести будь-які місцеві несприятливі ефекти, які можуть виникнути.

Зверніть увагу, що в США комерційно доступні 2 різні типи вакцини проти оперізуючого лишаю ( вакцина проти оперізуючого лишаю рекомбінантна [RZV; Shingrix] і жива вакцина проти оперізуючого лишаю [ZVL; Zostavax]). Ці вакцини мають різні рекомендації щодо дозування та введення (наприклад, різні шляхи введення, різна кількість необхідних доз) і різні вимоги до зберігання.

FDA попередило медичних працівників про численні повідомлення про помилки в лікуванні, пов’язані з плутаниною щодо двох різних вакцин проти лишай (наприклад, неправильне відновлення, неправильний шлях введення, неправильний інтервал або кількість доз вакцини, невідповідний вік вакцинованого, застосування після неправильного зберігання). Дотримуйтесь рекомендацій щодо дозування та введення конкретної вакцини проти оперізуючого лишаю.

Внутрішньом'язове введення

Введіть відновлену рекомбінантну вакцину проти оперізуючого лишаю шляхом внутрішньом’язової ін’єкції, бажано в дельтовидну область плеча.

Щоб забезпечити доставку в м’яз, робіть внутрішньом’язову ін’єкцію в під кутом 90° до шкіри, використовуючи довжину голки, що відповідає віку та масі тіла людини, товщині жирової тканини та м’язів у місці ін’єкції та техніці ін’єкції. Враховуйте анатомічну варіабельність, особливо в дельтоподібному м’язі, і використовуйте клінічне судження, щоб уникнути випадкового недостатнього або надмірного проникнення в м’яз.

Відновлення

Комерційно доступний у вигляді набору, що містить однодозові флакони ліофілізованого антигену VZV gE та однодозові флакони з AS01B ад’ювантна суспензія.

Перед введенням відновіть однодозовий флакон ліофілізованого антигену VZV gE з набору, додавши весь вміст однодозового флакона ад’ювантної суспензії з набору згідно з інструкціями виробника . Після додавання компонента суспензії ад’юванта до компонента антигену VZV gE обережно перемішайте, щоб переконатися, що порошок повністю розчинився. Розчинена вакцина являє собою опалесцентну рідину від безбарвного до блідо-коричневого кольору; утилізуйте, якщо він містить частинки або знебарвлений. Зверніться до етикетки виробника, щоб отримати додаткову інформацію щодо приготування рекомбінантної вакцини проти оперізуючого лишаю.

Введіть одразу після розчинення або зберігайте при 2–8° протягом 6 годин. Викиньте, якщо не використано протягом 6 годин. (Див. Зберігання в умовах стабільності.)

Дозування

Дорослі

Профілактика оперізуючого герпесу Дорослі віком ≥50 років внутрішньом’язово

Введіть рекомбінантну вакцину проти оперізуючого лишаю серією з 2 дози. Кожна доза становить 0,5 мл.

Введіть другу дозу через 2–6 місяців після першої дози.

Мінімальний інтервал між 2 дозами становить 4 тижні. ACIP вказує на повторну другу дозу, якщо вона була випадково введена через <4 тижні після першої дози.

Якщо перерви або затримки призводять до інтервалу >6 місяців між 2 дозами, ACIP вказує на те, що серію вакцин не потрібно перезапускати. ; однак ефективність інтервалу дозування >6 місяців на сьогоднішній день не оцінювалася.

Рекомендується 2-дозова схема незалежно від наявності в анамнезі оперізуючого лишаю чи попередньої вакцинації живою вакциною проти вірусу вітряної віспи або живою вакциною проти оперізуючого лишаю.

Якщо використовується тим, хто раніше отримав живу вакцину проти оперізуючого лишаю, введіть рекомбінантну вакцину проти оперізуючого лишаю через ≥2 місяці після введення живої вакцини проти оперізуючого лишаю.

Особливі групи населення

Печінкова недостатність

Немає конкретних рекомендацій щодо дозування.

Ниркова недостатність

Немає конкретних рекомендацій щодо дозування .

Попередження

Протипоказання
 • В анамнезі серйозна алергічна реакція (наприклад, анафілаксія) на будь-який компонент вакцини або на попередню дозу вакцини. (Див. розділ «Реакції чутливості» під застереженнями.)
 • Попередження/застереження

  Реакції чутливості

  Вживайте всіх відомих запобіжних заходів, щоб запобігти побічним реакціям, включаючи огляд історії пацієнта щодо можливої ​​гіперчутливості до вакцини або попередніх побічних реакцій, пов’язаних із вакциною.

  Майте під рукою відповідне лікування на випадок анафілактичної реакції.

  Особи зі зміненою імунною компетентністю

  Особи зі зміненою імунною компетентністю були виключені з початкових клінічних випробувань, які оцінювали безпеку та ефективність рекомбінантної вакцини проти оперізуючого лишаю.

  ACIP стверджує, що рекомбінантні вакцини загалом можна безпечно вводити особам зі зміненою імунною системою.

  Рекомендації щодо використання рекомбінантних вакцин у ВІЛ-інфікованих осіб зазвичай такі ж, як і для осіб без ВІЛ-інфекція.

  Імунна відповідь і ефективність можуть бути знижені в осіб, які отримують імуносупресивну терапію. (Див. конкретні препарати в розділі «Взаємодія».)

  Супутня хвороба

  Рішення про проведення або відстрочку вакцинації в особи з поточним або нещодавнім гострим захворюванням приймається на основі тяжкості симптомів та етіології захворювання.

  Не вводьте оперізуючий лишай вакцина рекомбінантна під час гострого епізоду оперізуючого лишаю; відкласти вакцинацію до завершення гострої стадії хвороби та зникнення симптомів.

  Може застосовуватися дорослим відповідно до віку з певними хронічними захворюваннями (наприклад, хронічною нирковою недостатністю, цукровим діабетом, ревматоїдним артритом, хронічним легеневим захворюванням). захворювання).

  ACIP стани легкого гострого захворювання, як правило, не є перешкодою для вакцинації.

  ACIP стани середнього або тяжкого гострого захворювання (з або без температури) є запобіжним заходом для вакцинації; відкласти введення вакцини, поки людина не одужає від гострої фази захворювання. Це дозволяє уникнути накладання побічних ефектів вакцини на основне захворювання або помилкового висновку, що прояв основного захворювання став результатом введення вакцини.

  Обмеження ефективності вакцини

  Не запобігає виникненню оперізувального лишаю в усіх одержувачів вакцини. У вакцинованих осіб, у яких розвивається лишай, тривалість болю та дискомфорту може бути зменшена.

  Тривалість імунітету

  Тривалість захисту від оперізувального лишаю після 2-дозової серії рекомбінантної вакцини проти оперізувального лишаю не визначена повністю.

  Дані на сьогоднішній день вказують на тривалість захисту після 2-дозової серії щонайменше 4 роки; ACIP стверджує, що суттєвий захист від оперізувального лишаю, ймовірно, протягом >4 років.

  Неналежне зберігання та поводження

  Неналежне зберігання або поводження з вакцинами може знизити ефективність вакцини, що призведе до зниження або неадекватності імунної відповіді у вакцинованих.

  Перевіряйте всі вакцини після доставки та контролюйте під час зберігання щоб забезпечити підтримку належної температури. (Див. Зберігання в умовах стабільності.)

  Не вводьте вакцину, якою неправильно поводилися або зберігалася при нерекомендованій температурі.

  Якщо є занепокоєння щодо неправильного поводження, зверніться до виробника, державного чи місцевого відділу імунізації чи охорони здоров’я, щоб дізнатися, чи можна використовувати вакцину.

  Окремі групи населення

  Вагітність

  Немає даних щодо використання рекомбінантної вакцини проти оперізуючого лишаю у вагітних жінок. У дослідженнях на тваринах немає доказів того, що вакцина або ад’ювантний компонент AS01B вакцини впливає на розвиток плода або завдає шкоди плоду.

  Держави ACIP розглядають можливість відстрочення введення рекомбінантної вакцини проти лишай вагітним жінкам.

  Лактація

  Невідомо, чи рекомбінантна вакцина проти оперізуючого лишаю проникає в молоко, впливає на вироблення молока чи впливає на немовля, яке перебуває на грудному вигодовуванні.

  Враховуйте переваги грудного вигодовування та клінічну важливість вакцини для жінки. з можливим несприятливим впливом на дитину, яка перебуває на грудному вигодовуванні, через вакцину або основний стан матері (тобто, сприйнятливість до реактивації інфекції VZV).

  ACIP стверджує, що рекомбінантні вакцини загалом не створюють жодних незвичайних ризиків для жінок які годують грудьми або їхні немовлята, які знаходяться на грудному вигодовуванні. Однак ці експерти стверджують, що розглядають можливість відтермінування введення рекомбінантної вакцини проти оперізуючого лишаю жінкам, які годують груддю.

  Використання в педіатрії

  Безпека та ефективність у педіатричних пацієнтів не встановлені. Не показаний для профілактики первинної вітряної віспи (вітряної віспи).

  Застосування в геріатричній практиці

  Безпека та ефективність встановлені лише для дорослих віком ≥50 років, включаючи дорослих літнього віку.

  Немає клінічно значущих відмінностей у ефективність серед різних вікових груп дорослих ≥60 років або між людьми ≥60 років і 50–59 років; про побічні ефекти повідомлялося рідше у реципієнтів віком ≥70 років порівняно з тими віком 50–69 років.

  Загальні побічні ефекти

  Реакції у місці ін’єкції (біль, еритема, набряк), міалгія, втома, головний біль, тремтіння, гарячка, шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея, біль у животі).

  Які інші препарати вплинуть Zoster Vaccine Recombinant

  Вакцини

  Очікується, що одночасне введення інших відповідних віку вакцин або анатоксинів під час одного візиту до лікаря (з використанням окремих шприців і різних місць ін’єкції) не вплине на імунологічні відповіді чи побічні реакції на будь-яку з вакцин.

  Конкретні препарати

  Ліки

  Взаємодія

  Коментарі

  Імуносупресори (наприклад, кортикостероїди)

  Потенціал для зниження імунної відповіді на рекомбінантну вакцину проти оперізуючого лишаю

  Кортикостероїди: рекомбінантну вакцину проти оперізуючого лишаю можна застосовувати тим, хто отримує низьку дозу системної кортикостероїдної терапії (преднізолон або еквівалент у дозі <20 мг на добу) або інгаляційну або місцеву кортикостероїдну терапію; не оцінювали у тих, хто отримує терапію високими дозами кортикостероїдів

  Вакцина проти грипу

  Парентеральна інактивована вакцина проти грипу без ад’ювантів: одночасне введення інактивованої вакцини проти грипу (Fluarix Quadrivalent) і вакцини проти оперізуючого лишаю рекомбінантна у дорослих віком ≥50 років не впливала на імунну відповідь на будь-яку вакцину та не була пов’язана з будь-якими проблемами безпеки

  Вакцина проти вірусу грипу, що містить ад’ювант, інактивована (Fluad): Безпека та ефективність одночасного або послідовного введення введення рекомбінантної вакцини проти оперізуючого лишаю не оцінювалося

  Парентеральна інактивована вакцина проти вірусу грипу без ад’ювантів: можна вводити одночасно з рекомбінантною вакциною проти оперізуючого лишаю (з використанням окремих шприців і в різних місцях ін’єкції)

  Пневмококова вакцина

  Пневмококова 23- валентна вакцина (PPSV23; Pneumovax 23): одночасне введення рекомбінантної вакцини проти оперізуючого лишаю дорослим віком ≥50 років не впливало на імунну відповідь на будь-яку вакцину та не впливало на профіль безпеки вакцин.

  Жива вакцина проти оперізуючого лишаю

  Рекомбінантну вакцину проти оперізуючого лишаю вводили дорослим, які отримали вакцину проти оперізуючого лишаю живими ≥5 років тому; немає даних і теоретичних сумнівів, які вказують на те, що рекомбінантна вакцина проти оперізуючого лишаю буде менш ефективною або менш безпечною, якщо вводити її дорослим, які отримали вакцину проти оперізуючого лишаю вживу <5 років тому

  Якщо використовувати її дорослим, які раніше отримали вакцину проти оперізуючого лишаю живою, ACIP рекомендує вводити рекомбінантну вакцину проти оперізуючого лишаю через ≥2 місяці після живої вакцини проти оперізуючого лишаю

  Відмова від відповідальності

  Було докладено всіх зусиль, щоб інформація, надана Drugslib.com, була точною, до -дата та повна, але жодних гарантій щодо цього не надається. Інформація про ліки, що міститься тут, може бути чутливою до часу. Інформація Drugslib.com була зібрана для використання медичними працівниками та споживачами в Сполучених Штатах, тому Drugslib.com не гарантує, що використання за межами Сполучених Штатів є доцільним, якщо спеціально не вказано інше. Інформація про ліки Drugslib.com не схвалює ліки, не ставить діагноз пацієнтів і не рекомендує терапію. Інформація про ліки на Drugslib.com – це інформаційний ресурс, призначений для допомоги ліцензованим медичним працівникам у догляді за їхніми пацієнтами та/або для обслуговування споживачів, які розглядають цю послугу як доповнення, а не заміну досвіду, навичок, знань і суджень у сфері охорони здоров’я. практиків.

  Відсутність попередження щодо певного препарату чи комбінації ліків у жодному разі не слід тлумачити як вказівку на те, що препарат чи комбінація препаратів є безпечними, ефективними чи прийнятними для будь-якого конкретного пацієнта. Drugslib.com не несе жодної відповідальності за будь-які аспекти медичної допомоги, що надається за допомогою інформації, яку надає Drugslib.com. Інформація, що міститься в цьому документі, не має на меті охопити всі можливі способи використання, інструкції, запобіжні заходи, попередження, лікарські взаємодії, алергічні реакції чи побічні ефекти. Якщо у вас є запитання щодо препаратів, які ви приймаєте, зверніться до свого лікаря, медсестри або фармацевта.

  Популярні ключові слова