Zostrix Maximum Strength Foot Pain

Genel isim: Capsaicin Topical
İlaç sınıfı: Çeşitli topikal ajanlar

Kullanımı Zostrix Maximum Strength Foot Pain

Kapsaisin, biberlerin acı olmasını sağlayan aktif maddedir. Kapsaisin, kas veya eklem ağrısını hafifletmek için ilaçlı kremlerde ve losyonlarda kullanılır.

Vücutta kullanılan kapsaisin, belirli sinir hücrelerini harekete geçiren bir ısı hissine neden olur. Kapsaisinin düzenli kullanımıyla bu ısıtma etkisi, vücutta ağrı habercisi olarak görev yapan bir kimyasal olan P maddesinin miktarını azaltır.

Zostrix Maksimum Güç Ayak Ağrısı, kas veya eklem ağrılarının geçici olarak giderilmesi için kullanılır. suşlar, burkulmalar, artrit, morarma veya sırt ağrılarından kaynaklanır. Bu ilaç aynı zamanda herpes zoster veya "zona" hastası olan kişilerde sinir ağrısını (nevralji) tedavi etmek için de kullanılır.

Qutenza, bir sağlık uzmanı tarafından uygulanan, kapsaisin topikalinin reçeteli bir formudur. Qutenza, herpesin neden olduğu sinir ağrısını tedavi etmek ve ayrıca diyabetli kişilerde ayaklardaki sinir ağrısını (periferik nöropati) tedavi etmek için kullanılır.

Zostrix Maksimum Güçte Ayak Ağrısı, burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir. Zostrix Maksimum Güçte Ayak Ağrısı kılavuzu.

Zostrix Maximum Strength Foot Pain yan etkiler

Alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kurdeşen; nefes almada zorluk; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Bu ilacı uyguladığınız ciltte şiddetli yanma, ağrı, şişlik veya kabarcıklanma varsa, cildinizi yıkayın ve hemen tıbbi yardım alın.

Zostrix Maksimum Güçte Ayak Ağrısı ciddi yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda Zostrix Maksimum Güçte Ayak Ağrısı'nı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

 • ilacın uygulandığı yerde şiddetli ağrı veya ciltte kızarıklık;
 • duygu kaybı;
 • nefes alma veya yutma güçlüğü (kapsaisin kokusunun veya kurumuş kalıntının kazara solunmasından sonra).

 • Yaygın yan etkiler arasında birkaç saat veya gün sürebilen ağrı veya yanma hissi bulunabilir (özellikle kapsaisin topikalinin ilk kullanımından sonra).

  Bu tam bir liste değildir. yan etkiler ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Zostrix Maximum Strength Foot Pain

  Eğer biberlere alerjiniz varsa veya daha önce Zostrix Maksimum Güçte Ayak Ağrısına karşı alerjik reaksiyon göstermişseniz bu ilacı kullanmayın.

  Daha önce aşağıdaki durumları yaşadıysanız doktorunuza söyleyin:

 • herhangi bir alerji (özellikle bitkilere); veya
 • ciddi bir tıbbi durum.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışın.

  Bebeği emziriyorsanız Zostrix Maximum Strength Foot Pain'i göğüs bölgenize uygulamayın.

  Bu ilacı 18 yaşından küçük kişilerde doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Zostrix Maximum Strength Foot Pain

  Tam olarak etikette belirtildiği şekilde veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Qutenza marka kapsaisin yalnızca bir sağlık uzmanı tarafından uygulanır ve reçetesiz satılmaz.

  Ağızdan almayın. Topikal ilaç yalnızca cilt üzerinde kullanıma yöneliktir.

  Kapsaisin krem, losyon, sıvı ve cilt bandı gibi farklı formlarda mevcuttur. İlacınızla birlikte verilen Kullanım Talimatlarını okuyun ve dikkatle uygulayın. Bu talimatları anlamadıysanız doktorunuza veya eczacınıza danışın.

  Zostrix Maximum Strength Foot Pain'i açık yaralarda veya güneşte yanmış, rüzgarda yanmış, kuru, çatlamış veya tahriş olmuş ciltte kullanmayın. Bu ilaç gözlerinize, burnunuza, ağzınıza, rektumunuza veya vajinanıza bulaşırsa suyla durulayın.

  Zostrix Maximum Strength Foot'u uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olduğundan emin olun. Ağrı.

  Zostrix Maximum Strength Foot Pain'i uyguladıktan veya topikal bir cilt yamasına dokunduktan hemen sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. İlacı ellerinize veya parmaklarınıza bu bölgelerdeki ağrıyı tedavi etmek için uyguladıysanız, ellerinizi yıkamadan önce en az 30 dakika bekleyin.

  Bu ilacın parmaklarınıza bulaşmasını önlemek için lastik bir eldiven, parmak kullanın. İlacı uygulamak için yatak, pamuk veya temiz kağıt mendil.

  Kapsaisin uygulandığı yerde yanma hissine neden olabilir. İlaç cildiniz dışında bir yüzeye bulaşsa bile daha sonra bu yüzeye dokunduğunuzda yanma hissedebilirsiniz. Bu his genellikle hafiftir ve ilacın düzenli kullanımına devam edildiğinde zamanla yavaş yavaş azalacaktır.

  Yanma hissi ağrılıysa veya şiddetli rahatsızlığa neden oluyorsa, tedavi edilen cilt bölgesini sabun ve soğuk suyla yıkayın. Şiddetli yanma, ağrı, şişlik veya kabarma varsa hemen tıbbi yardım alın.

  Yanma hissini artırabileceği için tedavi edilen cildi bandaj veya ısıtma yastığıyla kapatmayın. . Cildinizi giysilerle kapatabilirsiniz.

  Cildinize kapsaisin uygulamadan önceki veya sonraki 1 saat içinde banyo veya duş almaktan kaçının. Ayrıca yüzmekten veya ağır egzersizlerden kaçının. Sıcak su veya terleme, kapsaisinin neden olduğu yanma hissini artırabilir.

  Zostrix Maksimum Güçte Ayak Ağrısını gözlerinize veya burnunuza yakın bir yerde solumaktan kaçının. Bu alanlardan herhangi birine bulaşırsa, suyla iyice durulayın.

  Ayrıca bu ilacı kontakt lenslere, takma dişlere ve vücudunuzun hassas bölgeleriyle temas eden diğer eşyalara bulaştırmaktan kaçının.

  Bu ilacı düzenli olarak kullanmanız belirtilerinizin iyileşmesine kadar 2 hafta kadar sürebilir. En iyi sonuçları elde etmek için ilacı belirtildiği şekilde kullanmaya devam edin. Vücudunuzdaki P maddesinin sinir hücrelerinde azalması nedeniyle ağrının azalması yavaş yavaş gerçekleşmelidir.

  Bu ilacı 7 gün kullandıktan sonra ağrınız geçmezse veya semptomlarınız kötüleşirse ya da kötüleşirse doktorunuzu arayın. iyileşin ve birkaç gün sonra tekrar gelin.

  Zostrix Maximum Strength Foot Pain'i oda sıcaklığında, nem ve ısıdan uzakta, çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir yerde saklayın.

  Zostrix Maximum Strength Foot Pain sıvısı yanıcıdır. Ateşin veya açık alevin yakınında kullanmayın veya saklamayın.

  Uyarılar

  Eğer biberlere alerjiniz varsa veya daha önce Zostrix Maksimum Güçte Ayak Ağrısına karşı alerjik reaksiyon gösterdiyseniz Zostrix Maksimum Güçte Ayak Ağrısı'nı kullanmayın.

  Kapsaisin ayak ağrısına neden olabilir. uygulandığı yerde yanma hissi. Ciddi rahatsızlık duyuyorsanız veya cildinizde kızarıklık varsa, uygulama yapılan cilt bölgesini sabun ve soğuk suyla yıkayın.

  Cildinizde ciddi yanma, ağrı, şişlik veya su toplanması varsa hemen tıbbi yardım alın. bu ilacı nerede uyguladınız?

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Zostrix Maximum Strength Foot Pain

  Ağızdan aldığınız veya enjekte ettiğiniz diğer ilaçların topikal olarak uygulanan kapsaisin üzerinde bir etkisi olması muhtemel değildir. Ancak birçok ilaç birbiriyle etkileşime girebilir. Reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere kullandığınız tüm ilaçları sağlık hizmeti sağlayıcılarınıza bildirin.

  Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler