Tylenol Children's Plus Cold

Genel isim: Acetaminophen, Chlorpheniramine, And Phenylephrine
İlaç sınıfı: Üst solunum kombinasyonları

Kullanımı Tylenol Children's Plus Cold

Asetaminofen ağrı kesici ve ateş düşürücüdür.

Klorfeniramin, vücuttaki doğal kimyasal histaminin etkilerini azaltan bir antihistamindir. Histamin hapşırma, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısı semptomlarına neden olabilir.

Fenilefrin, burun pasajlarındaki kan damarlarını daraltan bir dekonjestandır. Genişlemiş kan damarları burun tıkanıklığına (burun tıkanıklığı) neden olabilir.

Tylenol Children's Plus Cold baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları, burun akıntısı veya tıkanıklığı, hapşırma, kaşıntı, sulanma ve göz kuruluğunu tedavi etmek için kullanılan bir kombinasyon ilaçtır. alerji, soğuk algınlığı veya gribin neden olduğu sinüs tıkanıklığı.

Tylenol Children's Plus Cold bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Tylenol Children's Plus Cold yan etkiler

Alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kurdeşen; nefes almada zorluk; Yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Nadir durumlarda, asetaminofen ölümcül olabilecek ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Bu, asetaminofen almış olsanız bile meydana gelebilir. geçmişte asetaminofen kullanmış ve hiçbir reaksiyon göstermemişti. Cildinizde kızarıklık veya yayılıp kabarma ve soyulmaya neden olan döküntü varsa Tylenol Children's Plus Cold almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın. Bu tür bir reaksiyonla karşılaşırsanız bir daha asla ilaç almamalısınız. asetaminofen içerir.

Bu ilaç ciddi yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

 • göğüs ağrısı, hızlı nabız, hızlı veya düzensiz kalp atış hızı;

 • kafa karışıklığı, halüsinasyonlar, şiddetli sinirlilik;
 • tremor, nöbet (kasılmalar);
 • kolay morarma veya kanama, olağandışı zayıflık;
 • çok az idrar yapma veya hiç idrar yapmama;
 • mide bulantısı, üst midede ağrı, kaşıntı, iştah kaybı, koyu renkli idrar, kil renginde dışkı, sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması); veya
 • tehlikeli derecede yüksek tansiyon (şiddetli baş ağrısı, bulanık görme, kulaklarınızda uğultu, anksiyete, göğüs ağrısı, nefes darlığı, düzensiz kalp atışları, nöbet).
 • Ağız kuruluğu, kabızlık ve kafa karışıklığı gibi yan etkiler yaşlı yetişkinlerde daha muhtemel olabilir.

  Tylenol Children's Plus Cold'un yaygın yan etkileri şunları içerebilir: :

 • baş dönmesi, uyuşukluk;
 • hafif baş ağrısı, bulanık görme;
 • ağız, burun veya boğaz kuruluğu;
 • kabızlık;
 • gerginlik hissi; veya
 • uyku sorunları (uykusuzluk);
 • Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Tylenol Children's Plus Cold

  Asetaminofen, klorfeniramin veya fenilefrine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız.

  Son 14 gün içinde MAO inhibitörü kullandıysanız bu ilacı kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi meydana gelebilir. MAO inhibitörleri arasında izokarboksazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin ve tranilsipromin bulunur.

  Başka tıbbi durumlarınız varsa, özellikle aşağıdaki durumlarda bu ilacı almanın güvenli olup olmadığını doktorunuza veya eczacınıza sorun:

 • astım veya KOAH, mukuslu öksürük veya sigara içme, amfizem veya kronik bronşitten kaynaklanan öksürük;
 • midenizde veya bağırsaklarınızda bir tıkanıklık;
 • karaciğer hastalığı, alkolizm veya günde 3'ten fazla alkollü içki içiyorsanız;
 • böbrek hastalığı;
 • yüksek tansiyon, kalp hastalığı, koroner arter hastalığı veya yakın zamanda geçirilmiş kalp krizi;
 • prostat büyümesi veya idrara çıkma sorunları;
 • glokom;
 • diyabet;
 • aşırı aktif tiroid;
 • feokromasitoma (bir adrenal bez tümörü); veya
 • Potasyum alıyorsanız (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).
 • Tylenol Children's Plus Cold'un doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmayın.

  Bu ilaç anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Antihistaminikler ve dekonjestanlar da anne sütü üretimini yavaşlatabilir. Bebeği emziriyorsanız bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmayın.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Tylenol Children's Plus Cold

  Tam olarak etikette belirtildiği şekilde veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tavsiye edilenden daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya daha uzun süre kullanmayın. Bu ilaç genellikle belirtileriniz düzelene kadar kısa bir süre için alınır.

  Bu ilacı önerilenden daha fazla almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir.

  Sıvı ilacı normal bir yemek kaşığıyla değil, özel bir doz ölçüm kaşığı veya ilaç kabıyla ölçün. Doz ölçüm cihazınız yoksa eczacınızdan bir tane isteyin.

  Efervesan tabletleri bir bardak suya (en az 4 ons veya yarım bardak) bırakın. Bu karışımı karıştırın ve hemen tamamını için.

  Bu ilacı 4 yaşından küçük bir çocuğa vermeyin. Çocuğa öksürük veya soğuk algınlığı ilacı vermeden önce mutlaka doktora danışın. Çok küçük çocuklarda öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının yanlış kullanımı nedeniyle ölüm meydana gelebilir.

  Ölüm yapmayın. Art arda 7 günden daha uzun süre kullanın. 3 günlük kullanımdan sonra hala ateşiniz varsa, 7 gün sonra (veya bir çocuğu tedavi ediyorsanız 5 gün sonra) hala ağrınız varsa ilacı almayı bırakın ve doktorunuzu arayın. , semptomlarınız kötüleşirse veya deride kızarıklık, devam eden baş ağrısı veya herhangi bir kızarıklık veya şişlik varsa.

  Ameliyat veya tıbbi testlere ihtiyacınız varsa, cerrahınıza veya doktorunuza önceden bildirin. Bu ilacı son birkaç gün içinde aldınız.

  Oda sıcaklığında nem ve ısıdan uzakta saklayın. Sıvı ilacın donmasına izin vermeyin.

  Uyarılar

  Son 14 gün içinde izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi enjeksiyonu, fenelzin, rasagilin, selegilin veya tranilsipromin gibi bir MAO inhibitörü kullandıysanız bu ilacı kullanmayın.

  Bu ilacı tavsiye edilenden daha fazla almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Mide bulantısı, üst midede ağrı, kaşıntı, iştah kaybı, koyu renkli idrar, kil renkli dışkı veya sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması).

  Nadir durumlarda, asetaminofen ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Cildinizde kızarıklık veya yayılıp kabarma ve soyulmaya neden olan döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın.

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Tylenol Children's Plus Cold

  Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere başka ilaçlar da kullanıyorsanız, Tylenol Children's Plus Cold'u kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Bazı ilaçlar birlikte kullanıldığında istenmeyen veya tehlikeli etkilere neden olabilir. Bu ilaç kılavuzunda olası tüm etkileşimler listelenmemiştir.

  Bu ilacı uykunuzu getiren veya nefes almanızı yavaşlatan diğer ilaçlarla birlikte almak bu etkileri daha da kötüleştirebilir. Tylenol Children's Plus Cold'u uyku ilacı, narkotik ağrı kesici ilaç, kas gevşetici veya anksiyete, depresyon ya da nöbet ilaçları ile birlikte almadan önce doktorunuza danışın.

  Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler