Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night

Genel isim: Acetaminophen, Dextromethorphan, Doxylamine, And Phenylephrine
İlaç sınıfı: Üst solunum kombinasyonları

Kullanımı Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night

Asetaminofen ağrı kesici ve ateş düşürücüdür.

Dekstrometorfan öksürük kesicidir. Beyinde öksürüğü tetikleyen öksürük refleksini etkiler.

Doksilamin, vücuttaki doğal kimyasal histaminin etkilerini azaltan bir antihistamindir. Histamin hapşırma, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısı semptomlarına neden olabilir.

Fenilefrin, burun pasajlarındaki kan damarlarını daraltan bir dekonjestandır. Genişlemiş kan damarları burun tıkanıklığına (burun tıkanıklığı) neden olabilir.

Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları, öksürük, burun akıntısı, hapşırma, kaşıntı ve öksürük tedavisinde kullanılan bir kombinasyon ilaçtır. alerji, soğuk algınlığı veya gribin neden olduğu sulu gözler.

Tylenol Cold Plus Flu Plus Öksürük Gecesi sigara, astım veya amfizemin neden olduğu öksürüğü tedavi etmez.

Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night, bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night yan etkiler

Alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kurdeşen; zor nefes alma; Yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Nadir durumlarda, asetaminofen ölümcül olabilecek ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Bu, asetaminofen almış olsanız bile meydana gelebilir. geçmişte asetaminofen kullanmış ve hiçbir reaksiyon göstermemişti. Cildinizde kızarıklık veya yayılarak kabarma ve soyulmaya neden olan bir döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın. Bu tür bir reaksiyonla karşılaşırsanız, bir daha aşağıdakileri içeren herhangi bir ilacı asla almamalısınız: asetaminofen.

Bu ilaç ciddi yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

 • kalp atışı veya göğsünüzde çarpıntı;
 • bayılacakmış gibi sersemlik hissi;
 • kaygı, halüsinasyonlar, korku hissi;
 • çok az idrar yapma veya hiç idrar yapmama;
 • soluk cilt, alışılmadık güçsüzlük;
 • mide bulantısı, üst midede ağrı, kaşıntı, iştah kaybı, koyu renkli idrar, kil renginde dışkı, sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması); veya
 • tehlikeli derecede yüksek tansiyon (şiddetli baş ağrısı, bulanık görme, kulaklarınızda uğultu, göğüs ağrısı, nefes darlığı, düzensiz kalp atışları, nöbet).

 • Tylenol Cold Plus Flu Plus Öksürük Gecesi'nin yaygın yan etkileri şunları içerebilir:

 • uyuşukluk;
 • kabızlık, ishal, mide rahatsızlığı, kusma; veya
 • huzursuz veya heyecanlı hissetmek.
 • Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da meydana gelebilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night

  Asetaminofen, dekstrometorfan, doksilamin veya fenilefrine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız.

  Son 14 gün içinde MAO inhibitörü kullandıysanız bu ilacı kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi meydana gelebilir. MAO inhibitörleri arasında izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi enjeksiyonu, fenelzin, rasagilin, selegilin ve tranilsipromin bulunur.

  Başka tıbbi durumlarınız varsa, özellikle aşağıdaki durumlarda bu ilacı almanın güvenli olup olmadığını doktorunuza veya eczacınıza sorun:

 • karaciğer hastalığı, siroz, alkolizm geçmişi veya günde 3'ten fazla alkollü içki içiyorsanız;
 • kalp hastalığı, koroner arter hastalığı;
 • Sindirim sisteminizdeki tıkanıklık (mide veya bağırsaklar);
 • mesane tıkanıklığı veya diğer idrara çıkma sorunları;
 • glokom;
 • feokromasitoma (adrenal bez tümörü);
 • aşırı aktif tiroid; veya
 • Potasyum alıyorsanız (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).
 • Bu ilacın doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

  Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Antihistaminikler ve dekonjestanlar da anne sütü üretimini yavaşlatabilir. Bebeği emziriyorsanız bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night

  Tam olarak etikette belirtildiği şekilde veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tavsiye edilenden daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya daha uzun süre kullanmayın. Bu ilaç genellikle belirtileriniz düzelene kadar kısa bir süre için alınır.

  Bu ilacı önerilenden daha fazla almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir.

  Bu ilacı 4 yaşından küçük bir çocuğa vermeyin. Çocuğa öksürük veya soğuk algınlığı ilacı vermeden önce mutlaka doktorunuza danışın. Çok küçük çocuklarda öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının yanlış kullanımı nedeniyle ölüm meydana gelebilir.

  Ezmeyin, çiğneyin. veya uzatılmış salımlı bir tableti kırın. Bütün olarak yutun. Hapı kırmak, tek seferde çok fazla ilacın salınmasına neden olabilir.

  Sıvı ilacı, birlikte verilen dozaj şırıngasıyla veya özel bir doz ölçüm kaşığı veya ilaç kabıyla ölçün. Doz ölçüm cihazınız yoksa eczacınızdan bir tane isteyin.

  Efervesan tabletleri bir bardak suya (en az 4 ons veya yarım bardak) bırakın. Bu karışımı karıştırın ve hemen tamamını için.

  Arka arkaya 7 günden fazla almayın. İlacınızı almayı bırakın ve hala durumunuz varsa doktorunuzu arayın. 3 günlük kullanımdan sonra ateşiniz varsa, 7 gün sonra (veya bir çocuğu tedavi ediyorsanız 5 gün sonra) hala ağrınız varsa, belirtileriniz kötüleşirse veya deri döküntüsü, devam eden baş ağrısı veya herhangi bir kızarıklık veya şişlik varsa.

  Ameliyat veya tıbbi testlere ihtiyacınız varsa, bu ilacı son birkaç gün içinde aldıysanız, cerrahınıza veya doktorunuza önceden bildirin.

  Oda sıcaklığında, nem ve ısıdan uzakta saklayın. Sıvı ilacın donmasına izin vermeyin.

  Uyarılar

  Son 14 gün içinde MAO inhibitörü kullandıysanız bu ilacı kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi meydana gelebilir. MAO inhibitörleri arasında izokarboksazid, linezolid, metilen mavisi enjeksiyonu, fenelzin, rasagilin, selegilin ve tranilsipromin bulunur.

  Bu ilacı önerilenden daha fazla almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Mide bulantısı, üst midede ağrı, kaşıntı, iştah kaybı, koyu renkli idrar, kil renkli dışkı veya sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması).

  Nadir durumlarda, asetaminofen ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Cildinizde kızarıklık veya yayılıp kabarma ve soyulmaya neden olan döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın.

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night

  Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere başka ilaçlar da kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Bazı ilaçlar birlikte kullanıldığında istenmeyen veya tehlikeli etkilere neden olabilir. Bu ilaç kılavuzunda olası tüm etkileşimler listelenmemiştir.

  Bu ilacı uykunuzu getiren veya nefes almanızı yavaşlatan diğer ilaçlarla birlikte almak bu etkileri daha da kötüleştirebilir. Tylenol Cold Plus Flu Plus Cough Night'ı uyku ilacı, narkotik ağrı kesici ilaç, kas gevşetici veya anksiyete, depresyon veya nöbet ilaçları ile birlikte almadan önce doktorunuza danışın.

  Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler