Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst

Genel isim: Acetaminophen, Dextromethorphan, And Doxylamine
İlaç sınıfı: Üst solunum kombinasyonları

Kullanımı Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst

Asetaminofen ağrı kesici ve ateş düşürücüdür.

Dekstrometorfan öksürük kesicidir. Beyindeki öksürüğü tetikleyen öksürük refleksini etkiler.

Doksilamin, vücuttaki doğal kimyasal histaminin etkilerini azaltan bir antihistamindir. Histamin hapşırma, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısı semptomlarına neden olabilir.

Tylenol Soğuk Algınlığı ve Öksürük Gece Serin Patlaması baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları, öksürük, burun akıntısı ve hapşırmayı tedavi etmek için kullanılan bir kombinasyon ilaçtır. ve alerji, soğuk algınlığı veya gribin neden olduğu boğaz ağrısı.

Tylenol Soğuk Algınlığı ve Öksürük Gece Soğuk Patlaması sigara, astım veya amfizemin neden olduğu öksürüğü tedavi etmez.

Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst, bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst yan etkiler

Alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kurdeşen; zor nefes alma; Yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Nadir durumlarda, asetaminofen ölümcül olabilecek ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Bu, asetaminofen almış olsanız bile meydana gelebilir. geçmişte asetaminofen kullanmış ve hiçbir reaksiyon göstermemişti. Cildinizde kızarıklık veya yayılarak kabarma ve soyulmaya neden olan bir döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın. Bu tür bir reaksiyonla karşılaşırsanız, bir daha aşağıdakileri içeren herhangi bir ilacı asla almamalısınız: asetaminofen.

İlaç ciddi yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

 • şiddetli baş ağrısı, nöbet (kasılma);
 • hızlı, çarpıntılı veya düzensiz kalp atışları;
 • kafa karışıklığı, halüsinasyonlar, şiddetli baş dönmesi veya uyuşukluk, yavaş veya sığ nefes alma;
 • titreme, huzursuz kas hareketleri;
 • çok az idrar yapma veya hiç idrar yapmama;
 • grip belirtileri, kolay morarma, alışılmadık kanama , soluk cilt, halsizlik, sersemlik hissi; veya
 • mide bulantısı, üst karın bölgesinde ağrı, kaşıntı, iştahsızlık, koyu renkli idrar, kil renkli dışkı, sarılık (cildin veya gözlerin sararması).
 • p>
 • Tylenol Soğuk Algınlığı ve Öksürük Gece Serin Patlaması'nın yaygın yan etkileri şunları içerebilir:

 • baş ağrısı, uyku sorunlar (uykusuzluk);
 • mide rahatsızlığı, ishal veya kabızlık;
 • göz kuruluğu, bulanık görme, ağız veya burun kuruluğu ;
 • hafif baş dönmesi veya uyuşukluk, konsantrasyon güçlüğü;
 • huzursuz veya heyecanlı hissetme (özellikle çocuklarda); veya
 • hafif deri döküntüsü.
 • Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da meydana gelebilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst

  Daha önce karaciğer hastalığı geçirdiyseniz veya günde 3'ten fazla alkollü içki içiyorsanız, asetaminofen içeren ilacı almadan önce doktorunuza danışın.

  Son 14 gün içinde MAO inhibitörü kullandıysanız bu ilacı kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi meydana gelebilir. MAO inhibitörleri arasında furazolidon, izokarboksazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin ve tranilsipromin yer alır.

  Asetaminofen (Tylenol), doksilamin veya dekstrometorfana alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız.

  Herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, bu ilacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın, özellikle de:

 • astım veya KOAH, mukuslu öksürük veya sigara içme, amfizem veya kronik bronşitten kaynaklanan öksürük;
 • midenizde veya bağırsaklarınızda bir tıkanıklık;
 • karaciğer hastalığı, alkolizm veya günde 3'ten fazla alkollü içki içiyorsanız;
 • böbrek hastalığı;
 • prostat büyümesi, idrara çıkma sorunları;
 • glokom; veya
 • Potasyum alıyorsanız (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).
 • Bu ilacın doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz doktor tavsiyesi olmadan öksürük ve soğuk algınlığı ilacını kullanmayın.

  Bu ilaç anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Antihistaminikler ayrıca anne sütü üretimini de yavaşlatabilir. Bebeği emziriyorsanız doktor tavsiyesi olmadan öksürük ve soğuk algınlığı ilacını kullanmayın.

  Yapay olarak tatlandırılmış sıvı ilaç fenilalanin içerebilir. Fenilketonüriniz (PKU) varsa ilaç etiketini kontrol edin.

  Çocuğa öksürük veya soğuk algınlığı ilacı vermeden önce mutlaka doktora danışın. Çok küçük çocuklarda öksürük ve soğuk algınlığı ilaçlarının yanlış kullanımı nedeniyle ölüm meydana gelebilir.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst

  Tam olarak etikette belirtildiği şekilde veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Önerilenden daha uzun süre kullanmayın. Öksürük ve soğuk algınlığı ilaçları genellikle belirtileriniz düzelene kadar kısa bir süre için alınır.

  Bu ilacı önerilenden daha fazla almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir.

  Sıvı ilacı özel bir doz ölçüm kaşığı veya ilaç kabıyla ölçün. Doz ölçüm cihazınız yoksa eczacınızdan isteyiniz.

  2 gün geçmesine rağmen hala boğaz ağrınız varsa ya da ateşiniz devam ediyorsa ilacı kullanmayı bırakın ve doktorunuzu arayın. baş ağrısı, döküntü, bulantı veya kusma.

  Ameliyat veya tıbbi testlere ihtiyacınız varsa, son birkaç gün içinde Tylenol Cold ve Cough Nighttime Cool Burst kullanıp kullanmadığınızı cerrahınıza veya doktorunuza önceden bildirin.

  Oda sıcaklığında nem ve ısıdan uzakta saklayın. Sıvı ilacın donmasına izin vermeyin.

  Uyarılar

  Son 14 gün içinde MAO inhibitörü kullandıysanız bu ilacı kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi meydana gelebilir. MAO inhibitörleri arasında izokarboksazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin ve tranilsipromin yer alır.

  Bu ilacı önerilenden daha fazla almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Mide bulantısı, üst midede ağrı, kaşıntı, iştah kaybı, koyu renkli idrar, kil renkli dışkı veya sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması).

  Nadir durumlarda, asetaminofen ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Cildinizde kızarıklık veya yayılıp kabarma ve soyulmaya neden olan döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın.

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst

  Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere başka ilaçlar da kullanıyorsanız Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst'u kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Bazı ilaçlar birlikte kullanıldığında istenmeyen veya tehlikeli etkilere neden olabilir. Bu ilaç kılavuzunda olası tüm etkileşimler listelenmemiştir.

  Bu ilacı uykunuzu getiren veya nefes almanızı yavaşlatan diğer ilaçlarla birlikte almak bu etkileri daha da kötüleştirebilir. Tylenol Cold and Cough Nighttime Cool Burst'ü uyku ilacı, narkotik ağrı kesici ilaç, kas gevşetici veya anksiyete, depresyon ya da nöbet ilaçları ile birlikte almadan önce doktorunuza danışın.

  Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler