Tylenol Cold Multi-Symptom Severe

Genel isim: Acetaminophen, Dextromethorphan, Guaifenesin, And Phenylephrine
İlaç sınıfı: Üst solunum kombinasyonları

Kullanımı Tylenol Cold Multi-Symptom Severe

Asetaminofen ağrı kesici ve ateş düşürücüdür.

Dekstrometorfan öksürük kesicidir. Beyindeki öksürük refleksini tetikleyen sinyalleri etkiler.

Guaifenesin balgam söktürücüdür. Göğsünüzdeki ve boğazınızdaki tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olarak öksürüğün ağzınızdan çıkmasını kolaylaştırır.

Fenilefrin, burun kanallarındaki kan damarlarını daraltan bir dekonjestandır. Genişlemiş kan damarları burun tıkanıklığına (burun tıkanıklığı) neden olabilir.

Tylenol Cold Multi-Symptom Severe, baş ağrısı, ateş, vücut ağrıları, öksürük, göğüs tıkanıklığı, burun tıkanıklığı ve sinüs tıkanıklığını tedavi etmek için kullanılan bir kombinasyon ilaçtır. alerji, soğuk algınlığı veya gribin neden olduğu.

Tylenol Cold Çoklu Belirti Şiddetli sigara, astım veya amfizemin neden olduğu öksürüğü tedavi etmez.

Tylenol Cold Çoklu Semptom Şiddetli, bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Tylenol Cold Multi-Symptom Severe yan etkiler

Alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın: kurdeşen; zor nefes alma; Yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi.

Nadir durumlarda, asetaminofen ölümcül olabilecek ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Bu, asetaminofen almış olsanız bile meydana gelebilir. geçmişte asetaminofen kullanmış ve hiçbir reaksiyon göstermemişti. Cildinizde kızarıklık veya yayılarak kabarma ve soyulmaya neden olan bir döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın. Bu tür bir reaksiyonla karşılaşırsanız, bir daha aşağıdakileri içeren herhangi bir ilacı asla almamalısınız: asetaminofen.

Bu ilaç ciddi yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlarda bu ilacı kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

 • göğüs ağrısı, hızlı, yavaş veya düzensiz kalp atış hızı;

 • şiddetli baş dönmesi, bayılacakmış gibi hissetme;
 • ruh hali değişiklikleri, kafa karışıklığı, halüsinasyonlar;
 • tremor, nöbet (konvülsiyonlar);
 • ateş;
 • normalden daha az idrara çıkma veya hiç idrar yapmama;

  p>
 • mide bulantısı, üst midede ağrı, kaşıntı, iştah kaybı, koyu renkli idrar, kil renginde dışkı, sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması); veya
 • tehlikeli derecede yüksek tansiyon (şiddetli baş ağrısı, bulanık görme, kulaklarınızda uğultu, anksiyete, göğüs ağrısı, düzensiz kalp atışları, nöbet).
 • Tylenol Cold Multi-Symptom Severe'ın yaygın yan etkileri şunları içerebilir:

 • baş dönmesi, halsizlik;

 • hafif baş ağrısı;
 • hafif bulantı, ishal, mide rahatsızlığı;
 • ağız kuruluğu, burun veya boğaz;
 • gergin, huzursuz, sinirli veya endişeli hissetmek; veya
 • uyku sorunları (uykusuzluk).
 • Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve başkaları da ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın. Yan etkileri 1-800-FDA-1088 numaralı telefondan FDA'ya bildirebilirsiniz.

  Almadan önce Tylenol Cold Multi-Symptom Severe

  Son 14 gün içinde MAO inhibitörü kullandıysanız bu ilacı kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi meydana gelebilir. MAO inhibitörleri arasında furazolidon, izokarboksazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin ve tranilsipromin yer alır.

  Asetaminofen, dekstrometorfan, guaifenesin veya fenilefrine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız.

  Başka tıbbi durumlarınız varsa, özellikle aşağıdaki durumlarda bu ilacı almanın güvenli olup olmadığını doktorunuza veya eczacınıza sorun:

 • karaciğer hastalığı, alkolizm veya günde 3'ten fazla alkollü içki içiyorsanız;
 • yüksek tansiyon, kalp hastalığı, koroner arter hastalığı veya yakın zamanda geçirilmiş kalp krizi;
 • diyabet;
 • glokom;
 • epilepsi veya diğer nöbet bozukluğu;
 • prostat büyümesi veya idrara çıkma sorunları;
 • mukuslu öksürük veya amfizem veya kronik bronşitin neden olduğu öksürük;
 • feokromasitoma (bir adrenal bez tümörü); veya
 • aşırı aktif tiroid.
 • Tylenol Cold Multi-Symptom Severe'ın doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

  Asetaminofen, dekstrometorfan, guaifenesin ve fenilefrin anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Dekonjestanlar ayrıca anne sütü üretimini de yavaşlatabilir. Bebeği emziriyorsanız bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

  Yapay olarak tatlandırılmış sıvı ilaç fenilalanin içerebilir. Fenilketonüriniz (PKU) varsa ilaç etiketini kontrol edin.

  İlaçları ilişkilendirin

  Nasıl kullanılır Tylenol Cold Multi-Symptom Severe

  Tam olarak etikette belirtildiği şekilde veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tavsiye edilenden daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya daha uzun süre kullanmayın. Bu ilaç genellikle belirtileriniz düzelene kadar kısa bir süre için alınır.

  Bu ilacı tavsiye edilenden daha fazla almayın. Asetaminofen doz aşımı karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir.

  Bu ilacı 4 yaşından küçük bir çocuğa vermeyin. Çocuğa öksürük veya soğuk algınlığı ilacı vermeden önce mutlaka doktora danışın. Çok küçük çocuklarda öksürük veya soğuk algınlığı ilacının yanlış kullanımı nedeniyle ölüm meydana gelebilir.

  Sıvı ilacı özel bir ölçüm cihazıyla ölçün. normal yemek kaşığıyla değil, doz ölçü kaşığı veya ilaç kabıyla. Doz ölçüm cihazınız yoksa eczacınızdan bir tane isteyin.

  Bir paket tozu en az 8 ons sıcak suda eritin. Sıvı sıcakken hemen karıştırın ve yudumlayın.

  Arka arkaya 7 günden uzun süre kullanmayın. 3 günlük kullanımdan sonra hala ateşiniz varsa, 7 gün sonra (veya bir çocuğu tedavi ediyorsanız 5 gün sonra) hala ağrınız varsa, belirtileriniz kötüleşirse veya deri döküntünüz varsa ilacı almayı bırakın ve doktorunuzu arayın. , devam eden baş ağrısı veya herhangi bir kızarıklık veya şişlik.

  Ameliyat veya tıbbi testlere ihtiyacınız varsa, bu ilacı son birkaç gün içinde aldıysanız cerrahınıza veya doktorunuza önceden bildirin.

  Oda sıcaklığında nem ve ısıdan uzakta saklayın. Sıvı ilacın donmasına izin vermeyin.

  Uyarılar

  Son 14 gün içinde MAO inhibitörü kullandıysanız bu ilacı kullanmayın. Tehlikeli bir ilaç etkileşimi meydana gelebilir. MAO inhibitörleri arasında izokarboksazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin ve tranilsipromin yer alır.

  Bu ilacı önerilenden daha fazla almayın. Aşırı dozda asetaminofen karaciğerinize zarar verebilir veya ölüme neden olabilir. Mide bulantısı, üst midede ağrı, kaşıntı, iştah kaybı, koyu renkli idrar, kil renkli dışkı veya sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması).

  Nadir durumlarda, asetaminofen ciddi bir cilt reaksiyonuna neden olabilir. Cildinizde kızarıklık veya yayılıp kabarma ve soyulmaya neden olan döküntü varsa bu ilacı almayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın.

  Başka hangi ilaçlar etkileyecektir Tylenol Cold Multi-Symptom Severe

  Reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere başka ilaçlar da kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce bir doktora veya eczacınıza danışın. Bazı ilaçlar birlikte kullanıldığında istenmeyen veya tehlikeli etkilere neden olabilir. Bu ilaç kılavuzunda olası tüm etkileşimler listelenmemiştir.

  Bu ilacı uykunuzu getiren veya nefes almanızı yavaşlatan diğer ilaçlarla birlikte almak bu etkileri daha da kötüleştirebilir. Asetaminofen, dekstrometorfan ve fenilefrini uyku ilacı, narkotik ağrı kesici ilaç, kas gevşetici veya anksiyete, depresyon ya da nöbet ilaçları ile birlikte almadan önce doktorunuza danışın.

  Sorumluluk reddi beyanı

  Drugslib.com tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve güncel olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiştir. -tarihli ve eksiksizdir ancak bu konuda hiçbir garanti verilmemektedir. Burada yer alan ilaç bilgileri zamana duyarlı olabilir. Drugslib.com bilgileri Amerika Birleşik Devletleri'ndeki sağlık uygulayıcıları ve tüketiciler tarafından kullanılmak üzere derlenmiştir ve bu nedenle Drugslib.com, aksi özellikle belirtilmediği sürece Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanımların uygun olduğunu garanti etmez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri ilaçları onaylamaz, hastalara teşhis koymaz veya tedavi önermez. Drugslib.com'un ilaç bilgileri, lisanslı sağlık uygulayıcılarına hastalarıyla ilgilenme konusunda yardımcı olmak ve/veya bu hizmeti görüntüleyen tüketicilere sağlık hizmetinin uzmanlığı, becerisi, bilgisi ve muhakemesi yerine değil, tamamlayıcı olarak hizmet etmek için tasarlanmış bir bilgi kaynağıdır. uygulayıcılar.

  Belirli bir ilaç veya ilaç kombinasyonu için bir uyarının bulunmaması, hiçbir şekilde ilacın veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için güvenli, etkili veya uygun olduğu şeklinde yorumlanmamalıdır. Drugslib.com, Drugslib.com'un sağladığı bilgilerin yardımıyla uygulanan sağlık hizmetlerinin herhangi bir yönüne ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Burada yer alan bilgilerin olası tüm kullanımları, talimatları, önlemleri, uyarıları, ilaç etkileşimlerini, alerjik reaksiyonları veya olumsuz etkileri kapsaması amaçlanmamıştır. Aldığınız ilaçlarla ilgili sorularınız varsa doktorunuza, hemşirenize veya eczacınıza danışın.

  Popüler Anahtar Kelimeler