Dexbrompheniramine, dextromethorphan, and phenylephrine

Nazwa ogólna: Dexbrompheniramine, Dextromethorphan, And Phenylephrine
Klasa leku: Kombinacje górnych dróg oddechowych

Użycie Dexbrompheniramine, dextromethorphan, and phenylephrine

Deksbromfeniramina to lek przeciwhistaminowy, który zmniejsza działanie naturalnej chemicznej histaminy w organizmie. Histamina może powodować objawy kichania, swędzenia, łzawienia oczu i kataru.

Dekstrometorfan jest środkiem tłumiącym kaszel. Wpływa na sygnały w mózgu wywołujące odruch kaszlowy.

Fenylefryna to lek zmniejszający przekrwienie, który obkurcza naczynia krwionośne w drogach nosowych. Rozszerzone naczynia krwionośne mogą powodować przekrwienie nosa (zatkany nos).

Deksbromfeniramina, dekstrometorfan i fenylefryna to leki skojarzone stosowane w leczeniu kataru lub zatkanego nosa, kichania, swędzenia, łzawienia oczu, kaszlu i przekrwienia zatok spowodowanego przez alergie, przeziębienie lub grypę.

Deksbromofeniramina, dekstrometorfan i fenylefryna nie leczą kaszlu spowodowanego paleniem, astmą lub rozedmą płuc.

Deksbromofeniramina, dekstrometorfan i fenylefrynę można również stosować do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Dexbrompheniramine, dextromethorphan, and phenylephrine skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudne oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Ten lek może powodować poważne działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje:

  • szybkie, kołatanie lub nieregularne bicie serca;
  • duszność;
  • silne zawroty głowy lub nerwowość;
  • niewielkie oddawanie moczu lub brak oddawania moczu;
  • problemy ze snem; lub
  • podwyższone ciśnienie krwi – silny ból głowy, niewyraźne widzenie, pulsowanie w szyi lub uszach, niepokój, krwawienie z nosa.
  • Częste działania niepożądane deksbromofeniraminy, dekstrometorfanu i fenylefryny mogą obejmować:

  • uderzenia gorąca (uczucie ciepła, zaczerwienienia lub mrowienia);
  • suchość w ustach, nosie lub gardle;
  • uczucie nerwowości, niepokoju lub drażliwości;
  • zawroty głowy, senność;

  • uczucie niepokoju lub podekscytowania (szczególnie u dzieci);
  • utrata apetytu;
  • niewyraźne widzenie; lub
  • problemy ze snem (bezsenność).
  • To nie jest pełna lista skutków ubocznych, mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

    Przed wzięciem Dexbrompheniramine, dextromethorphan, and phenylephrine

    Nie należy stosować tego leku, jeśli pacjent ma uczulenie na deksbromofeniraminę, dekstrometorfan lub fenylefrynę.

    Nie stosuj leków na kaszel lub przeziębienie, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowałeś inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują furazolidon, izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

    Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy stosowanie tego leku jest bezpieczne, jeśli:

  • astma lub POChP;
  • kaszel ze śluzem lub kaszel spowodowany przewlekłym zapaleniem oskrzeli;
  • zablokowanie żołądka lub jelit;
  • jaskra;
  • choroba wątroby lub nerek;
  • cukrzyca;
  • choroby serca, wysokie ciśnienie krwi;
  • choroba tarczycy; lub
  • problemy z oddawaniem moczu.
  • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed zastosowaniem tego leku zapytaj lekarza.

    Lek w płynie może zawierać fenyloalaninę. Sprawdź etykietę leku, jeśli cierpisz na fenyloketonurię (PKU).

    Powiąż narkotyki

    Jak używać Dexbrompheniramine, dextromethorphan, and phenylephrine

    Zwykła dawka dla dorosłych na kaszel i przekrwienie nosa:

    Deksbromofeniramina 2 mg/dekstrometorfan 20 mg/fenylefryna 10 mg/5 ml syrop doustny: 5 ml doustnie 4 razy dziennie. Deksbromofeniramina 6 mg/dekstrometorfan 30 mg/fenylefryna 20 mg tabletki doustne o przedłużonym uwalnianiu: 1 tabletka doustnie 2 razy dziennie, nie przekraczając 2 tabletek dziennie.

    Zwykła dawka u dzieci w leczeniu kaszlu i nieżytu nosa:

    Deksbromofeniramina 2 mg/dekstrometorfan 20 mg/fenylefryna 10 mg/5 ml syrop doustny: >=6 lat do =12 lat: 5 ml doustnie 4 razy dziennie. Deksbromofeniramina 6 mg/dekstrometorfan 30 mg /fenylefryna 20 mg tabletki doustne, o przedłużonym uwalnianiu:>=6 lat do =12 lat: 1 tabletka doustnie 2 razy dziennie, nie więcej niż 2 tabletki dziennie.

    Ostrzeżenia

    Nie stosuj deksbromofeniraminy, dekstrometorfanu i fenylefryny, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni stosowałeś inhibitor MAO, taki jak izokarboksazyd, linezolid, zastrzyk błękitu metylenowego, fenelzyna, rasagilina, selegilina lub tranylcypromina. p>

    Nie używaj leków na kaszel lub przeziębienie w celu usypiania dziecka.

    Na jakie inne leki wpłyną Dexbrompheniramine, dextromethorphan, and phenylephrine

    Unikaj stosowania tego leku z innymi lekami powodującymi senność lub spowalniającymi oddychanie (takimi jak leki opioidowe, leki zwiotczające mięśnie lub leki stosowane w leczeniu lęku lub drgawek). Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem jakichkolwiek innych leków, w tym leków na receptę i bez recepty, witamin i produktów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje leków są wymienione w tym przewodniku po lekach.

    Zastrzeżenie

    Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

    Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

    Popularne słowa kluczowe