Tylenol Children's Plus Cold

Nazwa ogólna: Acetaminophen, Chlorpheniramine, And Phenylephrine
Klasa leku: Kombinacje górnych dróg oddechowych

Użycie Tylenol Children's Plus Cold

Acetaminofen jest lekiem przeciwbólowym i obniżającym gorączkę.

Chlorfeniramina to lek przeciwhistaminowy, który zmniejsza działanie naturalnej chemicznej histaminy w organizmie. Histamina może powodować objawy kichania, swędzenia, łzawienia oczu i kataru.

Fenylefryna to lek zmniejszający przekrwienie, który obkurcza naczynia krwionośne w drogach nosowych. Rozszerzone naczynia krwionośne mogą powodować przekrwienie nosa (zatkany nos).

Tylenol Children's Plus Cold to lek złożony stosowany w leczeniu bólu głowy, gorączki, bólów ciała, kataru lub zatkanego nosa, kichania, swędzenia, łzawienia oczu i przekrwienie zatok spowodowane alergią, przeziębieniem lub grypą.

Tylenol Children's Plus Cold można również stosować do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Tylenol Children's Plus Cold skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną, która może być śmiertelna. Może to wystąpić nawet w przypadku stosowania leku acetaminofen w przeszłości i nie wystąpiła żadna reakcja. Przerwać przyjmowanie leku Tylenol Children's Plus Cold i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się. W przypadku wystąpienia tego typu reakcji nie należy nigdy więcej przyjmować żadnego leku zawierający acetaminofen.

Ten lek może powodować poważne działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje:

 • ból w klatce piersiowej, szybki puls, szybkie lub nierówne tętno;

 • splątanie, halucynacje, silna nerwowość;
 • drżenie, drgawki (drgawki);
 • łatwe zasinienie lub krwawienie, niezwykłe osłabienie;
 • małe oddawanie moczu lub brak oddawania moczu;
 • nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utrata apetytu, ciemny mocz, gliniaste stolce, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu); lub
 • niebezpiecznie wysokie ciśnienie krwi (silny ból głowy, niewyraźne widzenie, szum w uszach, niepokój, ból w klatce piersiowej, duszność, nierówne bicie serca, drgawki).
 • Działania niepożądane, takie jak suchość w ustach, zaparcia i dezorientacja, mogą występować częściej u osób starszych.

  Częste działania niepożądane leku Tylenol Children's Plus Cold mogą obejmować :

 • zawroty głowy, senność;
 • łagodny ból głowy, niewyraźne widzenie;
 • suchość w ustach, nosie lub gardle;
 • zaparcie;
 • nerwowość; lub
 • problemy ze snem (bezsenność);
 • To nie jest pełna lista skutków ubocznych, mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Tylenol Children's Plus Cold

  Nie należy stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na acetaminofen, chlorfeniraminę lub fenylefrynę.

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowano inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

  Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy przyjmowanie tego leku jest bezpieczne dla Ciebie, jeśli masz inne schorzenia, zwłaszcza:

 • astma lub POChP, kaszel ze śluzem lub kaszel spowodowany paleniem, rozedma płuc lub przewlekłe zapalenie oskrzeli;
 • zablokowanie żołądka lub jelit;
 • choroba wątroby, alkoholizm lub jeśli pijesz więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie;
 • choroba nerek;
 • wysokie ciśnienie krwi, choroba serca, choroba wieńcowa lub niedawny zawał serca;
 • powiększona prostata lub problemy z oddawaniem moczu;
 • jaskra;
 • cukrzyca;
 • nadczynność tarczycy;
 • guz chromochłonny (guz nadnercza); lub
 • jeśli bierzesz potas (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).
 • Nie wiadomo, czy Tylenol Children's Plus Cold zaszkodzi nienarodzonemu dziecku. Nie należy stosować tego leku bez porady lekarza, jeśli jesteś w ciąży.

  Ten lek może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić karmiącemu dziecku. Leki przeciwhistaminowe i leki obkurczające błonę śluzową mogą również spowalniać produkcję mleka. Nie należy stosować tego leku bez porady lekarza, jeśli karmisz piersią dziecko.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Tylenol Children's Plus Cold

  Stosuj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach ani dłużej niż jest to zalecane. Lek ten zwykle przyjmuje się tylko przez krótki czas, do czasu ustąpienia objawów.

  Nie należy przyjmować większej dawki tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć.

  Odmierzaj płynny lek za pomocą specjalnej łyżeczki do odmierzania dawki lub kubka z lekiem, a nie zwykłej łyżki stołowej. Jeśli nie masz urządzenia do odmierzania dawki, poproś o nie swojego farmaceutę.

  Wrzuć tabletki musujące do szklanki wody (co najmniej 4 uncje, czyli pół szklanki). Wymieszaj tę mieszaninę i natychmiast wypij całość.

  Nie podawaj tego leku dziecku w wieku poniżej 4 lat. Zanim podasz dziecku lek na kaszel lub przeziębienie, zawsze skonsultuj się z lekarzem. Niewłaściwe stosowanie leków na kaszel i przeziębienie u bardzo małych dzieci może spowodować śmierć.

  Nie należy tego robić. przyjmować dłużej niż 7 dni z rzędu. Należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem, jeśli po 3 dniach stosowania nadal występuje gorączka, po 7 dniach (lub 5 dniach w przypadku leczenia dziecka) ból nadal występuje , jeśli objawy nasilają się lub jeśli występuje wysypka skórna, utrzymujący się ból głowy albo zaczerwienienie lub obrzęk.

  Jeśli konieczna jest operacja lub badania lekarskie, należy wcześniej poinformować chirurga lub lekarza, jeśli masz przyjmował ten lek w ciągu ostatnich kilku dni.

  Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła. Nie dopuścić do zamarznięcia płynnego leku.

  Ostrzeżenia

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni stosowano inhibitor MAO, taki jak izokarboksazyd, linezolid, błękit metylenowy do wstrzykiwań, fenelzyna, rasagilina, selegilina lub tranylcypromina.

  Nie należy stosować większej dawki tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli masz nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utratę apetytu, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny lub żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

  W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się.

  Na jakie inne leki wpłyną Tylenol Children's Plus Cold

  Przed zastosowaniem Tylenol Children's Plus Cold należy zapytać lekarza lub farmaceutę, jeśli zażywasz także inne leki, w tym leki na receptę i bez recepty, witaminy i produkty ziołowe. Niektóre leki mogą powodować niepożądane lub niebezpieczne skutki, gdy są stosowane razem. W tym przewodniku po lekach nie wymieniono wszystkich możliwych interakcji.

  Przyjmowanie tego leku z innymi lekami powodującymi senność lub spowalniającymi oddech może pogorszyć te skutki. Zapytaj swojego lekarza przed zażyciem leku Tylenol Children's Plus Cold z tabletką nasenną, narkotycznym lekiem przeciwbólowym, lekiem zwiotczającym mięśnie lub lekiem na stany lękowe, depresję lub drgawki.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe