Tylenol Cold Multi-Symptom Daytime

Nazwa ogólna: Acetaminophen, Dextromethorphan, And Phenylephrine
Klasa leku: Kombinacje górnych dróg oddechowych

Użycie Tylenol Cold Multi-Symptom Daytime

Acetaminofen jest lekiem przeciwbólowym i obniżającym gorączkę.

Dekstrometorfan jest środkiem tłumiącym kaszel. Wpływa na sygnały w mózgu wywołujące odruch kaszlowy.

Fenylefryna to lek zmniejszający przekrwienie, który obkurcza naczynia krwionośne w drogach nosowych. Rozszerzone naczynia krwionośne mogą powodować przekrwienie nosa (zatkany nos).

Tylenol Cold Multi-Symptom Daytime to lek złożony stosowany w leczeniu bólu głowy, gorączki, bólów ciała, kaszlu, zatkanego nosa i przekrwienia zatok spowodowanego alergiami , przeziębienie lub grypa.

Wieloobjawowy lek Tylenol na przeziębienie w ciągu dnia nie leczy kaszlu spowodowanego paleniem, astmą lub rozedmą płuc.

Wiele objawowy tylenol na przeziębienie w ciągu dnia Pora dnia może być również wykorzystywana do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Tylenol Cold Multi-Symptom Daytime skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów reakcji alergicznej: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną, która może być śmiertelna. Może to wystąpić nawet w przypadku stosowania leku acetaminofen w przeszłości i nie wystąpiła żadna reakcja. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się. W przypadku wystąpienia tego typu reakcji nie należy nigdy więcej przyjmować żadnego leku zawierającego acetaminofen.

Tylenol na zimno, wieloobjawowy, stosowany w ciągu dnia może powodować poważne skutki uboczne. Należy zaprzestać stosowania leku Tylenol Cold Multi-Symptom Daytime i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje:

 • ból w klatce piersiowej, szybkie, wolne lub nierówne tętno;

 • silne zawroty głowy, uczucie, że możesz stracić przytomność;
 • zmiany nastroju, splątanie, halucynacje, drgawki (drgawki);

 • małe oddawanie moczu lub brak oddawania moczu;
 • nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utrata apetytu, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu); lub
 • niebezpiecznie wysokie ciśnienie krwi (silny ból głowy, niewyraźne widzenie, szum w uszach, niepokój, ból w klatce piersiowej, nierówne bicie serca, drgawki).
 • Częste skutki uboczne Tylenolu Cold Multi-Symptom Daytime mogą obejmować:

 • zawroty głowy, osłabienie, łagodny ból głowy;

 • biegunka, rozstrój żołądka;
 • suchość w ustach, nosie lub gardle;
 • uczucie zdenerwowania, niepokoju, drażliwości lub niepokoju; lub
 • problemy ze snem (bezsenność).
 • To nie jest pełna lista skutków ubocznych, mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Tylenol Cold Multi-Symptom Daytime

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowano inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

  Nie należy stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na acetaminofen, dekstrometorfan lub fenylefrynę.

  Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy przyjmowanie tego leku jest bezpieczne dla Ciebie, jeśli masz inne schorzenia, zwłaszcza:

 • choroba wątroby, alkoholizm lub jeśli pijesz więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie;
 • wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, choroba wieńcowa;
 • astma lub POChP, kaszel ze śluzem lub kaszel spowodowany paleniem, rozedma płuc lub przewlekłe zapalenie oskrzeli;
 • cukrzyca;
 • jaskra;
 • nadczynność tarczycy;
 • padaczka lub inne zaburzenie napadowe;
 • guz chromochłonny (guz nadnercza); lub
 • niedrożność pęcherza lub inne problemy z oddawaniem moczu.
 • Nie wiadomo, czy wieloobjawowy Tylenol na dzień zaszkodzi nienarodzonemu dziecku. Nie należy stosować tego leku bez porady lekarza, jeśli jesteś w ciąży.

  Acetaminofen, dekstrometorfan i fenylefryna mogą przenikać do mleka matki i mogą zaszkodzić karmiącemu dziecku. Leki obkurczające błonę śluzową mogą również spowalniać produkcję mleka. Nie należy stosować tego leku bez porady lekarza, jeśli karmisz piersią dziecko.

  Sztucznie słodzone leki na przeziębienie mogą zawierać fenyloalaninę. Jeśli chorujesz na fenyloketonurię (PKU), sprawdź etykietę leku, aby sprawdzić, czy produkt zawiera fenyloalaninę.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Tylenol Cold Multi-Symptom Daytime

  Stosuj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach ani dłużej niż jest to zalecane. Lek ten zwykle przyjmuje się tylko przez krótki czas, do czasu ustąpienia objawów.

  Nie należy przyjmować większej dawki tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć.

  Nie należy podawać tego leku dziecku w wieku poniżej 4 lat. Zanim podasz dziecku lek na kaszel lub przeziębienie, zawsze zapytaj lekarza. Niewłaściwe użycie leku na kaszel lub przeziębienie u bardzo małych dzieci może spowodować śmierć.

  Odmierz płynny lek za pomocą specjalnego przyrządu łyżką do odmierzania dawki lub miarką, a nie zwykłą łyżką stołową. Jeśli nie masz urządzenia do odmierzania dawki, poproś o nie swojego farmaceutę.

  Rozpuść jedno opakowanie proszku w co najmniej 4 uncjach wody. Wymieszaj tę mieszaninę i natychmiast wypij całość.

  Nie stosować dłużej niż 7 dni z rzędu. Należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem, jeśli nadal występują objawy gorączka po 3 dniach stosowania, ból nadal występuje po 7 dniach (lub 5 dniach w przypadku leczenia dziecka), jeśli objawy się nasilają lub jeśli występuje wysypka skórna, utrzymujący się ból głowy lub jakiekolwiek zaczerwienienie lub obrzęk.

  Jeśli konieczna jest operacja lub badania lekarskie, należy wcześniej poinformować chirurga lub lekarza, jeśli przyjmowano ten lek w ciągu ostatnich kilku dni.

  Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła. Nie dopuścić do zamarznięcia płynnego leku.

  Ostrzeżenia

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowano inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

  Nie należy przyjmować większej dawki tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli masz nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utratę apetytu, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny lub żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

  W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się.

  Na jakie inne leki wpłyną Tylenol Cold Multi-Symptom Daytime

  Inne leki mogą wchodzić w interakcje z Tylenolem Cold Multi-Symptom Daytime, w tym leki na receptę i bez recepty, witaminy i produkty ziołowe. Poinformuj każdego ze swoich pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach, których obecnie używasz oraz o lekach, które zaczynasz lub przestajesz stosować.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe