Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength

Nazwa ogólna: Acetaminophen, Chlorpheniramine, Dextromethorphan, And Pseudoephedrine
Klasa leku: Kombinacje górnych dróg oddechowych

Użycie Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength

Acetaminofen jest lekiem przeciwbólowym i obniżającym gorączkę. Chlorfeniramina jest lekiem przeciwhistaminowym. Dekstrometorfan jest lekiem tłumiącym kaszel. Pseudoefedryna jest środkiem obkurczającym.

Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength to lek złożony stosowany w leczeniu bólu głowy, gorączki, bólów ciała, kaszlu, bólu gardła, kataru lub zatkanego nosa, kichania, lub ciśnienie zatok spowodowane grypą lub przeziębieniem.

Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength może być również stosowany do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudne oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną, która może być śmiertelna. Może to wystąpić nawet w przypadku stosowania leku acetaminofen w przeszłości i nie wystąpiła żadna reakcja. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się. W przypadku wystąpienia tego typu reakcji nie należy nigdy więcej przyjmować żadnego leku zawierającego acetaminofen.

Ten lek może powodować poważne działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpią:

 • jakiekolwiek nowe lub nasilające się objawy;
 • silna senność;
 • gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni;
 • zaczerwienienie, obrzęk lub wysypka;
 • utrzymujący się ból głowy; lub
 • ból, kaszel lub przekrwienie zatok trwające dłużej niż 7 dni;
 • Niektóre działania niepożądane mogą być bardziej prawdopodobne u osób starszych.

  Częste działania niepożądane leku Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength mogą obejmować:

 • zawroty głowy, senność;
 • suchość w ustach, nosie lub gardle;
 • niewyraźne widzenie;

 • zaparcie;
 • uczucie niepokoju lub podekscytowania (szczególnie u dzieci); lub
 • problemy ze snem (bezsenność).
 • To nie jest pełna lista skutków ubocznych, mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowano inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

  Nie należy stosować tego leku, jeśli pacjent ma uczulenie na acetaminofen, chlorfeniraminę, dekstrometorfan lub pseudoefedrynę.

  Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy stosowanie tego leku jest bezpieczne, jeśli:

 • choroba wątroby, marskość wątroby, alkoholizm lub więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie;
 • problemy z sercem, wysokie ciśnienie krwi;
 • cukrzyca;
 • jaskra;
 • powiększona prostata lub problemy z oddawaniem moczu;
 • choroba tarczycy; lub
 • kaszel ze śluzem lub kaszel spowodowany paleniem, astmą lub rozedmą płuc.
 • Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed zastosowaniem tego leku zapytaj lekarza.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength

  Stosuj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Lek na przeziębienie lub kaszel jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania do czasu ustąpienia objawów.

  Zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie leku dotyczącymi podawania dziecku leku na kaszel lub przeziębienie. Nie należy stosować leku wyłącznie w celu usypiania dziecka. Niewłaściwe stosowanie leków na kaszel lub przeziębienie u bardzo małych dzieci może spowodować śmierć.

  Tabletkę do żucia należy przeżuć przed zażyciem połknij.

  Dokładnie odmierz płynny lek. Użyj dołączonej strzykawki dozującej lub urządzenia do odmierzania dawki leku (nie łyżki kuchennej).

  Rozpuść jedno opakowanie proszku w co najmniej 4 uncjach wody. Wymieszaj tę mieszaninę i natychmiast wypij całość.

  Zadzwoń do lekarza, jeśli ból gardła utrzymuje się dłużej niż 2 dni, szczególnie jeśli masz również gorączkę, ból głowy, wysypkę, nudności lub wymioty.

  p>

  Jeśli konieczna jest operacja lub badania lekarskie, należy powiedzieć chirurgowi lub lekarzowi, jeśli przyjmowano ten lek w ciągu ostatnich kilku dni.

  Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła. Nie dopuścić do zamarznięcia płynnego leku.

  Ostrzeżenia

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni stosowano inhibitor MAO, taki jak izokarboksazyd, linezolid, błękit metylenowy do wstrzykiwań, fenelzyna, rasagilina, selegilina lub tranylcypromina.

  Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli odczuwasz ból brzucha (prawy górny róg), utratę apetytu, zmęczenie, swędzenie, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny lub zażółcenie skóry lub oczu.

  Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się.

  Nie należy stosować tego leku wyłącznie w celu usypiania dziecka.

  Na jakie inne leki wpłyną Tylenol Cold + Flu Multi-Action Day/Night Extra Strength

  Unikaj stosowania tego leku z innymi lekami powodującymi senność lub spowalniającymi oddychanie (takimi jak leki opioidowe, leki zwiotczające mięśnie lub leki stosowane w leczeniu lęku lub drgawek). Zapytaj lekarza lub farmaceutę przed zastosowaniem jakichkolwiek innych leków, w tym leków na receptę i bez recepty, witamin i produktów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje leków są wymienione w tym przewodniku po lekach.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe