Tylenol Childrens Plus Cough and Runny Nose

Nazwa ogólna: Acetaminophen, Chlorpheniramine, And Dextromethorphan
Klasa leku: Kombinacje górnych dróg oddechowych

Użycie Tylenol Childrens Plus Cough and Runny Nose

Acetaminofen jest lekiem przeciwbólowym i obniżającym gorączkę.

Chlorfeniramina to lek przeciwhistaminowy, który zmniejsza działanie naturalnej chemicznej histaminy w organizmie. Histamina może powodować objawy kichania, swędzenia, łzawienia oczu i kataru.

Dekstrometorfan jest środkiem tłumiącym kaszel. Wpływa na odruch kaszlowy w mózgu, który wywołuje kaszel.

Tylenol Children Plus Kaszel i katar to lek złożony stosowany w leczeniu bólu głowy, gorączki, bólów ciała, kaszlu, kataru, kichania, swędzenia i łzawiące oczy spowodowane alergią, przeziębieniem lub grypą.

Tylenol Children Plus na kaszel i katar nie leczy kaszlu spowodowanego paleniem, astmą lub rozedmą płuc.

Tylenol Children Plus na kaszel i katar można również stosować do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Tylenol Childrens Plus Cough and Runny Nose skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudne oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną, która może być śmiertelna. Może to wystąpić nawet w przypadku stosowania leku acetaminofen w przeszłości i nie wystąpiła żadna reakcja. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się. W przypadku wystąpienia tego typu reakcji nie należy nigdy więcej przyjmować żadnego leku zawierającego acetaminofen.

Lek może powodować poważne działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią:

 • silny ból głowy, drgawki (drgawki);
 • szybkie, dudniące lub nierówne bicie serca;
 • dezorientacja, halucynacje, silne zawroty głowy lub senność, powolny lub płytki oddech;
 • drżenie, niespokojne ruchy mięśni;
 • małe oddawanie moczu lub jego brak;
 • objawy grypy, łatwe powstawanie siniaków, nietypowe krwawienia , bladość skóry, osłabienie, uczucie oszołomienia; lub
 • nudności, ból w górnej części brzucha, ból, swędzenie, utrata apetytu, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).
 • p>
 • Działania niepożądane, takie jak suchość w ustach, zaparcia i dezorientacja, mogą występować częściej u osób starszych.

  Częste działania niepożądane leku Tylenol Children Plus Cough i katar mogą obejmować:

 • ból głowy, problemy ze snem (bezsenność);
 • rozstrój żołądka, biegunkę lub zaparcie;
 • suchość oczu, niewyraźne widzenie, suchość w ustach lub nosie;
 • łagodne zawroty głowy lub senność, problemy z koncentracją;
 • uczucie niepokoju lub podekscytowania (szczególnie u dzieci); lub
 • łagodna wysypka skórna.
 • To nie jest pełna lista działań niepożądanych, mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Tylenol Childrens Plus Cough and Runny Nose

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowano inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują furazolidon, izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

  Nie należy stosować tego leku, jeśli jesteś uczulony na acetaminofen (tylenol), chlorfeniraminę lub dekstrometorfan.

  Przed zastosowaniem tego leku należy zapytać lekarza lub farmaceutę, jeśli cierpisz na jakiekolwiek schorzenia, a w szczególności:

 • astma lub POChP, kaszel ze śluzem lub kaszel spowodowany paleniem, rozedma płuc lub przewlekłe zapalenie oskrzeli;
 • zablokowanie żołądka lub jelit;
 • choroba wątroby, marskość wątroby, alkoholizm w wywiadzie lub jeśli pijesz więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie;
 • choroba nerek;
 • powiększona prostata, problemy z oddawaniem moczu;
 • jaskra; lub
 • jeśli bierzesz potas (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).
 • Nie wiadomo, czy lek ten zaszkodzi nienarodzonemu dziecku. Jeśli jesteś w ciąży, nie stosuj leków na kaszel i przeziębienie bez porady lekarza.

  Ten lek może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić karmiącemu dziecku. Leki przeciwhistaminowe mogą również spowalniać wytwarzanie mleka w piersiach. Nie stosuj leków na kaszel i przeziębienie bez porady lekarza, jeśli karmisz piersią dziecko.

  Sztucznie słodzony płynny lek może zawierać fenyloalaninę. Sprawdź etykietę leku, jeśli cierpisz na fenyloketonurię (PKU).

  Zanim podasz dziecku lek na kaszel lub przeziębienie, zawsze skonsultuj się z lekarzem. Niewłaściwe stosowanie leków na kaszel i przeziębienie u bardzo małych dzieci może spowodować śmierć.

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Tylenol Childrens Plus Cough and Runny Nose

  Stosuj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować dłużej niż jest to zalecane. Leki na kaszel i przeziębienie są zwykle stosowane tylko przez krótki czas, aż objawy ustąpią.

  Nie należy przyjmować większej dawki tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć.

  Odmierzaj płynny lek za pomocą dołączonej strzykawki dozującej, specjalnej łyżeczki do odmierzania dawki lub pojemnika na lekarstwa. Jeśli nie masz urządzenia do odmierzania dawki, poproś o nie farmaceutę.

  Przestań stosować lek i skontaktuj się z lekarzem, jeśli po 3 dniach nadal masz gorączkę lub po 10 dniach nadal odczuwasz ból (lub 5 dni w przypadku leczenia dziecka). Należy również skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy się nasilą lub wystąpi zaczerwienienie lub obrzęk.

  Jeśli konieczna jest operacja lub badania lekarskie, należy wcześniej powiedzieć chirurgowi lub lekarzowi, jeśli przyjmowano ten lek w ciągu przez kilka ostatnich dni.

  Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła. Nie dopuścić do zamarznięcia płynnego leku.

  Ostrzeżenia

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowano inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

  Nie należy przyjmować większej dawki tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli masz nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utratę apetytu, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny lub żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

  W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się.

  Na jakie inne leki wpłyną Tylenol Childrens Plus Cough and Runny Nose

  Przed zastosowaniem tego leku należy zapytać lekarza lub farmaceutę, jeśli stosuje się jednocześnie inne leki, w tym leki na receptę i bez recepty, witaminy i produkty ziołowe. Niektóre leki mogą powodować niepożądane lub niebezpieczne skutki, gdy są stosowane razem. W tym przewodniku po lekach nie wymieniono wszystkich możliwych interakcji.

  Przyjmowanie tego leku z innymi lekami powodującymi senność lub spowalniającymi oddech może pogorszyć te skutki. Zapytaj swojego lekarza przed zażyciem leku Tylenol Children Plus na kaszel i katar z tabletką nasenną, narkotycznym lekiem przeciwbólowym, lekiem zwiotczającym mięśnie lub lekiem na stany lękowe, depresję lub drgawki.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe