Tylenol Cold and Flu Severe

Nazwa ogólna: Acetaminophen, Dextromethorphan, Guaifenesin, And Phenylephrine
Klasa leku: Kombinacje górnych dróg oddechowych

Użycie Tylenol Cold and Flu Severe

Acetaminofen jest lekiem przeciwbólowym i obniżającym gorączkę.

Dekstrometorfan jest środkiem tłumiącym kaszel. Wpływa na sygnały w mózgu wywołujące odruch kaszlowy.

Gwajafenezyna jest środkiem wykrztuśnym. Pomaga rozluźnić zatory w klatce piersiowej i gardle, ułatwiając kaszel przez usta.

Fenylefryna to lek zmniejszający przekrwienie, który obkurcza naczynia krwionośne w drogach nosowych. Rozszerzone naczynia krwionośne mogą powodować przekrwienie nosa (zatkany nos).

Tylenol Cold and Flu Severe to lek złożony stosowany w leczeniu bólu głowy, gorączki, bólów ciała, kaszlu, przekrwienia klatki piersiowej, zatkanego nosa i przekrwienia zatok spowodowanego przez alergie, przeziębienie lub grypę.

Tylenol Przeziębienie i grypa Ciężki nie leczy kaszlu spowodowanego paleniem, astmą lub rozedmą płuc.

Tylenol Przeziębienie i grypa Ciężki może być również stosowany do celów niewymienionych w tym przewodniku po lekach.

Tylenol Cold and Flu Severe skutki uboczne

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych przypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej: pokrzywka; trudne oddychanie; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną, która może być śmiertelna. Może to wystąpić nawet w przypadku stosowania leku acetaminofen w przeszłości i nie wystąpiła żadna reakcja. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się. W przypadku wystąpienia tego typu reakcji nie należy nigdy więcej przyjmować żadnego leku zawierającego acetaminofen.

Ten lek może powodować poważne działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje:

 • ból w klatce piersiowej, szybkie, wolne lub nierówne tętno;

 • silne zawroty głowy, uczucie, że możesz stracić przytomność;
 • zmiany nastroju, dezorientacja, halucynacje;
 • drżenie, drgawki (drgawki);
 • gorączka;
 • oddawanie moczu rzadziej niż zwykle lub w ogóle;

  p>
 • nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utrata apetytu, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu); lub
 • niebezpiecznie wysokie ciśnienie krwi (silny ból głowy, niewyraźne widzenie, szum w uszach, niepokój, ból w klatce piersiowej, nierówne bicie serca, drgawki).
 • Częste skutki uboczne Tylenolu Przeziębienie i grypa. Ciężkie mogą obejmować:

 • zawroty głowy, osłabienie;

 • łagodny ból głowy;
 • łagodne nudności, biegunka, rozstrój żołądka;
 • suchość w ustach, nosie lub gardła;
 • uczucie zdenerwowania, niepokoju, drażliwości lub niepokoju; lub
 • problemy ze snem (bezsenność).
 • To nie jest pełna lista skutków ubocznych, mogą wystąpić inne. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską dotyczącą skutków ubocznych. Działania niepożądane można zgłaszać do FDA pod numerem 1-800-FDA-1088.

  Przed wzięciem Tylenol Cold and Flu Severe

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowano inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują furazolidon, izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

  Nie należy stosować tego leku, jeśli pacjent ma uczulenie na acetaminofen, dekstrometorfan, gwajafenezynę lub fenylefrynę.

  Zapytaj lekarza lub farmaceutę, czy przyjmowanie tego leku jest bezpieczne dla Ciebie, jeśli masz inne schorzenia, zwłaszcza:

 • choroba wątroby, alkoholizm lub jeśli pijesz więcej niż 3 napoje alkoholowe dziennie;
 • wysokie ciśnienie krwi, choroba serca, choroba wieńcowa lub niedawny zawał serca;
 • cukrzyca;
 • jaskra;
 • padaczka lub inne zaburzenie napadowe;
 • powiększona prostata lub problemy z oddawaniem moczu;
 • kaszel ze śluzem lub kaszel spowodowany rozedmą płuc lub przewlekłym zapaleniem oskrzeli;
 • guz chromochłonny (guz nadnercza); lub
 • nadczynność tarczycy.
 • Nie wiadomo, czy Tylenol Cold i Flu Severe zaszkodzi nienarodzonemu dziecku. Nie należy stosować tego leku bez porady lekarza, jeśli jesteś w ciąży.

  Acetaminofen, dekstrometorfan, gwajafenezyna i fenylefryna mogą przenikać do mleka matki i mogą zaszkodzić karmiącemu dziecku. Leki obkurczające błonę śluzową mogą również spowalniać produkcję mleka. Nie należy stosować tego leku bez porady lekarza, jeśli karmisz piersią dziecko.

  Sztucznie słodzony płynny lek może zawierać fenyloalaninę. Sprawdź etykietę leku, jeśli cierpisz na fenyloketonurię (PKU).

  Powiąż narkotyki

  Jak używać Tylenol Cold and Flu Severe

  Stosuj dokładnie zgodnie z zaleceniami na etykiecie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie stosować w większych lub mniejszych ilościach ani dłużej niż jest to zalecane. Lek ten zwykle przyjmuje się tylko przez krótki czas, do czasu ustąpienia objawów.

  Nie należy przyjmować większej dawki tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć.

  Nie należy podawać tego leku dziecku w wieku poniżej 4 lat. Zanim podasz dziecku lek na kaszel lub przeziębienie, zawsze zapytaj lekarza. Niewłaściwe użycie leku na kaszel lub przeziębienie u bardzo małych dzieci może spowodować śmierć.

  Odmierz płynny lek za pomocą specjalnego przyrządu łyżką do odmierzania dawki lub miarką, a nie zwykłą łyżką stołową. Jeśli nie masz urządzenia do odmierzania dawki, poproś o nie swojego farmaceutę.

  Rozpuść jedno opakowanie proszku w co najmniej 8 uncjach gorącej wody. Zamieszaj i popij napój natychmiast, gdy płyn będzie gorący.

  Nie przyjmować dłużej niż 7 dni z rzędu. Należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem, jeśli po 3 dniach stosowania leku nadal utrzymuje się gorączka, po 7 dniach (lub 5 dniach w przypadku leczenia dziecka) nadal odczuwa się ból, jeśli objawy się nasilą lub jeśli wystąpi wysypka skórna , utrzymujący się ból głowy lub jakiekolwiek zaczerwienienie lub obrzęk.

  Jeśli konieczna jest operacja lub badania lekarskie, należy wcześniej powiedzieć chirurgowi lub lekarzowi, jeśli przyjmowano ten lek w ciągu ostatnich kilku dni.

  Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od wilgoci i ciepła. Nie dopuścić do zamarznięcia płynnego leku.

  Ostrzeżenia

  Nie stosować tego leku, jeśli w ciągu ostatnich 14 dni przyjmowano inhibitor MAO. Może wystąpić niebezpieczna interakcja leków. Inhibitory MAO obejmują izokarboksazyd, linezolid, fenelzynę, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominę.

  Nie należy przyjmować większej dawki tego leku niż jest to zalecane. Przedawkowanie acetaminofenu może uszkodzić wątrobę lub spowodować śmierć. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli masz nudności, ból w górnej części brzucha, swędzenie, utratę apetytu, ciemny mocz, stolce w kolorze gliny lub żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu).

  W rzadkich przypadkach acetaminofen może powodować ciężką reakcję skórną. Przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi zaczerwienienie skóry lub rozprzestrzeniająca się wysypka powodująca powstawanie pęcherzy i łuszczenie się.

  Na jakie inne leki wpłyną Tylenol Cold and Flu Severe

  Przed zastosowaniem tego leku należy zapytać lekarza lub farmaceutę, jeśli stosuje się jednocześnie inne leki, w tym leki na receptę i bez recepty, witaminy i produkty ziołowe. Niektóre leki mogą powodować niepożądane lub niebezpieczne skutki, gdy są stosowane razem. W tym przewodniku po lekach nie wymieniono wszystkich możliwych interakcji.

  Przyjmowanie tego leku z innymi lekami powodującymi senność lub spowalniającymi oddech może pogorszyć te skutki. Zapytaj swojego lekarza przed zażyciem acetaminofenu, dekstrometorfanu i fenylefryny z tabletką nasenną, narkotycznym lekiem przeciwbólowym, lekiem zwiotczającym mięśnie lub lekiem na stany lękowe, depresję lub drgawki.

  Zastrzeżenie

  Dołożono wszelkich starań, aby informacje dostarczane przez Drugslib.com były dokładne i aktualne -data i kompletność, ale nie udziela się na to żadnej gwarancji. Informacje o lekach zawarte w niniejszym dokumencie mogą mieć charakter wrażliwy na czas. Informacje na stronie Drugslib.com zostały zebrane do użytku przez pracowników służby zdrowia i konsumentów w Stanach Zjednoczonych, dlatego też Drugslib.com nie gwarantuje, że użycie poza Stanami Zjednoczonymi jest właściwe, chyba że wyraźnie wskazano inaczej. Informacje o lekach na Drugslib.com nie promują leków, nie diagnozują pacjentów ani nie zalecają terapii. Informacje o lekach na Drugslib.com to źródło informacji zaprojektowane, aby pomóc licencjonowanym pracownikom służby zdrowia w opiece nad pacjentami i/lub służyć konsumentom traktującym tę usługę jako uzupełnienie, a nie substytut wiedzy specjalistycznej, umiejętności, wiedzy i oceny personelu medycznego praktycy.

  Brak ostrzeżenia dotyczącego danego leku lub kombinacji leków w żadnym wypadku nie powinien być interpretowany jako wskazanie, że lek lub kombinacja leków jest bezpieczna, skuteczna lub odpowiednia dla danego pacjenta. Drugslib.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakikolwiek aspekt opieki zdrowotnej zarządzanej przy pomocy informacji udostępnianych przez Drugslib.com. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie obejmują wszystkich możliwych zastosowań, wskazówek, środków ostrożności, ostrzeżeń, interakcji leków, reakcji alergicznych lub skutków ubocznych. Jeśli masz pytania dotyczące przyjmowanych leków, skontaktuj się ze swoim lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

  Popularne słowa kluczowe